• $9,5798
  • €11,1082
  • 554.968
  • 1522.04
23 Ağustos 2021 Pazartesi 00:47 | Son Güncelleme:

"Türkiye mülteci merkezi olacak" iddiaları yalanlanınca panikledi... Kılıçdaroğlu bakanlığı hedef aldı

"Türkiye mülteci merkezi olacak" iddiaları yalanlanınca panikledi... Kılıçdaroğlu bakanlığı hedef aldı

Dışişleri Bakanlığı'nın "Türkiye mülteci merkezi olacak" sözlerini yalanlamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bakanlığı hedef aldı. Konuya ilişkin paylaşımda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "İngiltere Savunma Bakanı'nın kaleme aldığı yazıda Türkiye'nin ismi bile geçmiyor. Okumaktan aciz birilerinin elinde kullanışlı sosyal medya şaklabanına dönen Kılıçdaroğlu'nun asırlık partiyi düşürdüğü durum üzücü" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiliz basınında yer alan bazı haberleri teyit etmeden "Türkiye mülteci merkezi olacak" sözlerini sarf etti.

Kılıçdaroğlu'nun resmi olmayan kaynaklar üzerinden söylemiş olduğu sözler bakanlık tarafından yalanlandı.

Türkiye Dışişleri tarafından yapılan resmi açıklama sonrasında Kılıçdaroğlu, yalanının ortaya çıkmasıyla birlikte bakanlığı hedef aldı.

"KILIÇDAROĞLU'NUN ASIRLIK PARTİYİ DÜŞÜRDÜĞÜ DURUM ÜZÜCÜ"

Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamaya ilişkin bir paylaşımda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank şu ifadelere yer verdi:

"İngiltere Savunma Bakanı'nın kaleme aldığı yazıda Türkiye'nin ismi bile geçmiyor. Okumaktan aciz birilerinin elinde kullanışlı sosyal medya şaklabanına dönen Kılıçdaroğlu'nun asırlık partiyi düşürdüğü durum üzücü..."

OLAY

Dışişleri Bakanlığı, Birleşik Krallık basınında yer alan ve Afgan mülteciler için Türkiye'de iltica başvuru merkezi kurulacağını iddia eden haberleri yalandı.

Bakanlığın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Birleşik Krallık basınında yer alan Afgan mülteciler için Türkiye'de iltica başvuru merkezi kurulması konusunda plan yapıldığı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır"

"Bugüne kadar hiçbir ülkeden tarafımıza iletilmiş bu yönde resmi bir talep bulunmamaktadır. Bu yönde bir talep iletilse dahi, bunu kabul etmemiz mümkün değildir"

<p class='MsoNormal'>Microsoft'un kurucusu Bill Gates de Türkiye'ye  hayran kalan ünlülerden. yüzen

Bill Gates'in Fethiye turu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'ne katıldı

Sigara içenler dikkat! Ciğerleri tertemiz yapan besinler

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (28 Ekim 2021)