• $8,6568
  • €10,1351
  • 491.613
  • 1407.46
15 Eylül 2021 Çarşamba 08:32 | Son Güncelleme:

Türk kadınına vurulan zinciri savundu! CHP'den pişkin savunma

Türk kadınına vurulan zinciri savundu! CHP'den pişkin savunma

Edremit'in kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümü kapsamında düzenlenen şenliklerde, genç bir kıza kara çarşaf giydirip zincire vurulmasıyla ilgili skandal görüntüleri savunan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, kadına yapılan hakareti görmezden gelip yaşananların siyasi bir algı olduğunu söyledi.

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir'de kurtuluş günü kutlamaları sırasında genç bir kıza kara çarşaf giydirip zincire vurulmasıyla ilgili skandal görüntüleri savundu.

Sabah'ta yer alan haberde Edremit'in kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümü kapsamında kurtuluş şenlikleri düzenlendi. Düzenlenen gösterilerde, Türk kadının temsil eden genç bir kıza kara çarşaf giydiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), genç kızı zincire vurarak Türk kadınına ağır hakaret içeren görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

Yaşanan skandalın ardından Türk kadınının tarihin hiçbir döneminde zincire vurulmadığı ve vurulamayacağı hatırlatılarak tepki gösterilmişti. Çığ gibi büyüyen tepkilerin ardından gösteriyi düzenleyen dernek üyeleri hakkında soruşturma başlatılmış ve Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal ise merkeze alınmıştı.

CHP'DEN PİŞKİN SAVUNMA

Özellikle de kadınlar tarafından tepkilere neden olan görüntüler hakkında açıklamalarda bulunan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, yaşananların siyasi bir algı operasyonu olduğunu söyledi.

Türk Kadınına yapılan hakareti görmezden gelen Sarı, "Ak Parti Hükümeti Balıkesir'in kurtuluş günü kutlamalarına gölge düşürmeye çalıştı" diyerek bir başka skandal açıklamaya imza attı.

"GÖSTERİLEN TAVIRLAR YERSİZ"MİŞ

Yaşananların bir mizansen olduğunu savunan CHP'li Sarı, "Kurtuluş gösterileri sırasında kara çarşaf ve zincir kullanılan gösteriye verilen tepkiler yersizdir. Bu olaya siyasi bir anlam yüklemeye çalıştılar. Algı yaratma çabasına girdiler. Oysa orada bir mizansen var" diyerek Türk kadınına zincir vurulmasını önemsemedi ve küçümsedi.

  • Türk kadınına vurulan zincir
  • CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı
  • Türk kadınına yapılan hakaret.
<p>Dünyanın en büyük havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapılarını açtı. Atatürk Haval

TEKNOFEST heyecanı Atatürk Havalimanı'nda başladı

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi