• $7,3462
  • €8,8929
  • 410.043
  • 1528.82
16 Şubat 2021 Salı 14:47 | Son Güncelleme:

Kuzey Kore, Türk bilim insanlarının ürettiği virüs aşısını çalmaya çalıştı

Kuzey Kore, Türk bilim insanlarının ürettiği virüs aşısını çalmaya çalıştı
Aksam.com.tr

Alman basını, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının, Türk bilim insanlarının kurduğu BioNTech ile ABD merkezli Pfizer firmasının geliştirdiği koronavirüs aşısına ilişkin gizli bilgileri çalmaya çalıştığını yazdı.

Alman basını, resmî olarak herhangi bir koronavirüs vakası bulunmadığı açıklanan Kuzey Kore'nin, Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'nin geliştirdiği koronavirüs aşısına ilişkin bilgileri çalmaya çalıştığını yazdı.

Aksam.com.tr'nin Der Spiegel'den aktardığı habere göre, bilgisayar korsanlarının hedefinde, koronavirüs aşısını Türk bilim insanlarının Almanya merkezli BioNTech firması ile ortak geliştiren ABD merkezli Pfizer yer aldı.

Güney Kore Gizli Servisi'nden edindiği bilgilere gazetecilerle paylaşan Güney Koreli milletvekili Ha Tae Keung, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının BioNTech & Pfizer aşısına ilişkin gizli bilgileri ve tedavi yöntemlerini ele geçirmeye çalıştıklarını söyledi.


Haberin Özeti

Alman Der Spiegel, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının, Türk bilim insanlarının kurduğu BioNTech ile ABD merkezli Pfizer firmasının geliştirdiği koronavirüs aşısına ilişkin gizli bilgileri çalmaya çalıştığını yazdı.

DETAY
• İddianın kaynağı olarak, Güney Kore Gizli Servisi'nden elde ettiği bilgileri gazetecilerle paylaşan Güney Koreli bir milletvekili gösterildi.
• Kuzey Kore'de resmî olarak herhangi bir koronavirüs vakası bulunmadığı açıklanmıştı.
<p>Türkiye'nin merakla beklediği kontrollü normalleşme süreci başladı. Başkan Erdoğan Kabine toplant

Bir hafta sonra risk haritasında nasıl renkler göreceğiz?

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik