İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7681
  • 5.51
  • 196.08
  • 92997
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Türk askeri merhametlidir tereddütsüz güvenin

PKK’nın hendek ve barikat eylemleriyle yakıp yaktığı Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde mağdur olan vatandaşlar, Afrin’deki sivillere çağrı yaptı: Türk askerleri merhametlidir. Aileniz için onlara güvenin.

x

 Veysel KOÇ / DİYARBAKIR

Türkiye’nin yanı başında bulnan Afrin bölgesini, teröristlerden temizlemek için TSK, 20 Ocak 2018’de Zeytin Dalı Harekatı’nı başlattı. Afrin ve diğer yerleşim yerlerinde sivil kadın ve çocukları canlı kalkan olarak kullanan terör örgütüne müdahale edip sivilleri kurtarmak için TSK ile ÖSO operasyonlarını sürdürürken benzer durumları yaşayan Sur mağdurlarından Afrin’deki sivillere çağrı yapıldı. 

‘O hainlerden uzak durun’

PKK’lı teröristlerin Sur’da başlattığı eylemler sırasında başlarından geçenleri anlatan Sur mağdurlarından Mahmut İ., “Taşlarla sokakları kapattılar. Çocuklarımızı yanlarına çekmeye çalıştılar. Bizi canlı kalkan yapmaya çalıştılar. Asker ve polislerin açtığı koridordan faydalanarak canımızı kurtardık. İyi ki askerlerin yardımıyla oradan çıktım. Afrin’deki insanlara tavsiyem teröristlerden mümkün mertebe uzak dursunlar. Buldukları ilk fırsatta açılacak güvenlik koridorundan Türk askerine sığınsınlar. Türk askerine güvensinler. Türk askeri merhametlidir kendi canı pahasına onları koruyacaktır” diyerek Afrin’deki sivillere tavsiyelerde bulundu. 

Teröristler sivillerin canını riske atıyor!

 Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ndeki çatışmalar sırasında eşi ve çocuklarıyla birlikte rehin alındıklarını söyleyen Kemal A. ise “Çatışmalar artınca kapıyı iki terörist çaldı ve evimizde kalacaklarını söylediler. 10 gün boyunca evimizde 7-8 terörist geliyor. Yiyip içip gidiyor ve bize de hizmet ettiriyorlardı. Türk askeri sayesinde o cehennemden çıktım. Afrin’deki sivillere tavsiyem buldukları ilk fırsatta Mehmetçiğe sığınsınlar. Teröristler onların evlatlarını almaktan başka hiç bir şey yapmaz. Biz bunun canlı tanığıyız” dedi.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Ülkemizin vatansever hocalarından Abdülmetin Balkanlıoğlu vefat etti

Abdülmetin Balkanlıoğlu vefat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Denizde balina dehşeti

Emeklinin ikinci bayram ikramiyesi erken ödenebilir

En Çok Okunanlar