• $9,5204
  • €11,0626
  • 547.672
  • 1509.92
6 Ekim 2021 Çarşamba 22:34 | Son Güncelleme:

TÜGVA, İBB'nin Adalar Temsilciliği zorbalığını anlattı: İşin aslı ne?

Haber Merkezi

TÜGVA, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Adalar İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat'ın emriyle, kurumun Adalar İlçe Temsilciliği'nin işgal edilmesi ve, İBB zabıtasının da vakfın eşyalarını hukuka aykırı olarak el koymasına ilişkin açıklayıcı bir video paylaştı. "Biz de anlatalım. İşin aslı ne? Asıl mağdur kim?" sözleriyle paylaşılan videoda, "Günümüz İBB yönetimi, 10 yıllık olan kira sözleşmemizi tek taraflı olarak hukuka aykırı olmasına rağmen feshetmek istedi." ifadeleri yer aldı.

Türkiye Gençlik Vakfı sosyal medya hesabı üzerinden, Adalar'da İBB zabıtasının, TÜGVA Adalar İlçe Temsilciliği binasını işgal etmesi ve binadaki bir kısım eşyanın zabıta ekiplerince zorla gasp edilmesi olayına ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Paylaşımda, "Hukuk anlattı, polisimiz anlattı, Başkanımız anlattı, biz de anlatalım. İşin aslı ne? Asıl mağdur kim?" sözleriyle bir video paylaşıldı.

Videoda şu ifadeler yer aldı:

"2018 yılında Adalar ilçesinde İBB'den binamızı 10 yıl süreli ve yasalara uygun olarak kiraladık. İyi bir kiracı olup aylık kiralarımızı borca dönüştürmeden ödedik. Günümüz İBB yönetimi, 10 yıllık olan kira sözleşmemizi tek taraflı olarak hukuka aykırı olmasına rağmen feshetmek istedi. Bu haksız fesih tarafımızca kabul edilmemesine rağmen İBB tahliyemizi talep etti, fakat ne Kaymakamlık ve de Valilik bu talebi kabul etmedi. Yani ortada iddia edildiği gibi başlamış hatta sonuçlanmış ve İBB'ye tahsis edilmiş bir alan yok. Altını çiziyorum arkadaşlar, ortada hukuksal olarak İBB'ye verilmiş bir bina ve karar yok. Buradaki asıl hukuksuzluk bizim resmi belgelerle, kira ödeyerek durduğumuz alandan zorla çıkartılmaya çalışılmamızdır. Mahkeme, kanun, hukuk bize çıkın dese biz hiç orada durur muyuz? Durabilir miyiz?"
<p>Almanya'da önemli bir ilk yaşandı. Türk  kökenli bir milletvekili, ilk kez federal mecliste başka

Federal meclise Türk başkanvekili

Dünyada ilk kez üretildi! Türk mühendis ''gücü çevirdi'' ambargoyu aştı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Ekim 2021)

Gizli kasa her şeyi değiştirdi! Tadilat sırasında şans eseri bulundu