• $8,5387
  • €10,3607
  • 509.532
  • 1436.13
24 Mayıs 2021 Pazartesi 12:54 | Son Güncelleme:

TUBİM: Türkiye uyuşturucu ile mücadele alanında başarılı bir konumda

TUBİM: Türkiye uyuşturucu ile mücadele alanında başarılı bir konumda

Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi Bilim Kurulu, Türk narkotik polisinin, Türkiye'yi uyuşturucu ile mücadele alanında diğer ülkeler arasında başarılı bir konuma getirdiğini duyurdu.

Kurul'dan yapılan açıklamada, 2006'da faaliyetine başlayan TUBİM Bilim Kurulu'nun, uyuşturucuyla mücadele çalışmalarında yer aldığı belirtildi.

AA'nın haberine göre, Kurul'un, uyuşturucuyla Cumhuriyet tarihinde emsali görülmemiş şekilde mücadele eden narkotik personelini de bu vesileyle tanıdığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Uyuşturucuyla mücadeledeki başarıları takdirle izliyoruz. Bu milli davadaki başarıları, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği yetkili kurumlarının hazırladığı raporlarla tasdiklenen Türk narkotik polisi, ülkemizi uyuşturucu ile mücadele alanında diğer ülkeler arasında başarılı bir konuma getirmiştir. Bu başarının yadsınması, çarpıtılması ve görmezden gelinmesi üzüntü ve kaygı vericidir."

"Motivasyonu düşürmeye yönelik her türlü söylem Türkiye'ye zarar verir"

Açıklamada, bu alanda fedakarca çalışanların motivasyonunu düşürmeye yönelik her türlü söylem ve hareketin Türkiye'ye zarar verdiği aktarılarak, "Gelecek nesillerimizin korunması adına, son derece kutsal bir görev olan uyuşturucuyla mücadele alanında yapılacak tüm değerlendirmelerin, bilimsel ve hukuki gerçekler üzerine kurulu olması ve yanlış algı üretebilecek bir formatta sunulmaması gerektiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz" ifadelerine yer verildi.

<p>ERDOĞAN-BIDEN GÖRÜŞMESİ NASIL GEÇTİ?</p><p>Türkiye dış politikada artık yeni stratejiler izliyor.

Şuşa'dan dünyaya hangi mesajlar verildi?

Marmara Denizi'nin dibindeki yoğun müsilaj görüntülendi

Kartal'da demirli geminin halatı koptu başka bir gemiye yaslandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Haziran 2021)