• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Eylül 2020 Perşembe 12:14 | Son Güncelleme:

TSK personeline "düğün ve nikahlara katılmama" çağrısı

TSK personeline "düğün ve nikahlara katılmama" çağrısı
AA

Milli Savunma Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline "düğün ve nikahlara katılmama" çağrısında bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı, yeni tip koronavirüse karşı aldığı önlemler sayesinde dünyada en az vaka sayısının görüldüğü ordular arasında yerini almayı sürdürüyor. Bu kapsamda aldığı önlemlerine yenisini ekleyen bakanlık, TSK personeline virüsün yayılma riskinin yüksek olduğu düğün ve nikahlara katılmamaları uyarısı yaptı.

AA'da yer alan habere göre, bakanlık bünyesinde kurulan Kovid-19 ile Mücadele Merkezi (KOMMER) tarafından ilgili diğer kurum ve kuruluşlarla yapılan görüşmeler sonrası TSK personeli için yeni kararlar alındı. Görüşmelerde 'proaktif yaklaşım' esas alınarak TSK personeline düğün ve nikah gibi faaliyetlere katılmaması uyarısı yapıldı.

Vaka sayılarının personel mevcuduna oranına bakıldığında en az pozitif hastanın olduğu TSK bu başarısıyla ABD, Rusya, Fransa, İtalya ve İngiltere gibi orduları geride bıraktı.

KOMMER'DEN ETKİLİ ÇALIŞMA

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda yurt genelinde alınan önlemlere uyumlu olarak Milli Savunma Bakanlığınca alınan önlemlerin Sağlık Bakanlığı ile koordinasyon içinde planlanması ve harfiyen uygulanması, yaklaşık 500 bin kişilik Türk Silahlı Kuvvetlerinde pozitif vaka sayılarının çok düşük seviyelerde ve kontrol altında tutulmasını sağladı.

<p>Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Hava Kuvvetlerinin yerel saatle 13.00-15.00'

Azerbaycan Hava Kuvvetleri, işgalci Ermenistan güçlerinin tank ve sığınaklarını imha etti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sağlık Bakanı Koca, Dilmener Acil Durum Hastanesinde incelemelerde bulundu

Aynı kökte büyüyen çam ile köknar ağaçları görenleri hayrete düşürüyor