• $7,9989
  • €9,5077
  • 464.226
  • 1320.98
20 Kasım 2020 Cuma 10:03 | Son Güncelleme:

Trump, Kovid-19 tedavisinde kullanmıştı: İstanbul Havalimanı'nda Remdesivir adlı ilaç ele geçirildi

Trump, Kovid-19 tedavisinde kullanmıştı: İstanbul Havalimanı'nda Remdesivir adlı ilaç ele geçirildi
İHA

İstanbul Havalimanı'nda düzenlenen operasyonda Özbekistan'dan gelen iki kadın yolcuda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde de kullanıldığı bilinen Remdesivir adlı kaçak ilaç ele geçirildi. ABD Başkanı Trump'ın da koronavirüs tedavisinde Remdesivir'i kullandığı biliniyor.

İstanbul Havalimanı polisi, düzenlediği operasyon ile Özbekistan’dan gelen iki kadın yolcuda, koronavirüs tedavisinde kullanılan, cam şişe içerisinde 23 adet ’Remdesivir’ adlı kaçak ilaç ele geçirdi. ABD Başkanı Donald Trump’ın tedavisinde de kullanıldığı bilinen ilaçlara el konulurken, yolcular hakkında yasal işlem başlatıldı.

İHA'da yer alan habere göre, İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü ’Risk Analiz Timi’ne bağlı polis ekipleri, geçen salı günü Özbekistan’ın başkenti Taşkent’ten gelen iki kadın yolcuyu şüphe üzerine takibe aldı. Yolcuları terminalden çıkış yapmadan durduran ekipler, bavulları kontrol edilmesi için ’X-Ray’ cihazından geçirdi. Yapılan kontrollerde flakon adı verilen cam şişe içerisinde her biri 100 miligram olan 23 adet ilaç tespit edildi.

KAÇAK İLAÇLARA EL KONULDU

Ayrıca bavullarda koronavirüs ilacının yanı sıra 13 karton elektronik sigara, 44 kilogram çay ve 21 karton sigara da tespit edildi. Başta ilaçlar olmak üzere yakalanan tüm kaçak ürünlere el konuldu. Hakkında yasal işlem başlatılan yolcuların, beraberlerinde getirdikleri koronavirüs ilaçlarını İstanbul’da yaşayan Özbek tanıdıklarının isteği üzerine beraberinde getirdiklerini ve onlara teslim edeceklerini söyledikleri öğrenildi.

TRUMP DA KULLANMIŞTI

ABD Başkanı Donald Trump’a koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından tedavi sürecinde kullanılan ilaçlar bizzat doktorları tarafından açıklanmıştı. Bu ilaçlar arasında ’remdesivir’ de olduğu kamuoyuna duyurulmuştu.

<p>Varank, Bakanlığa bağlı olarak faaliyetlerini yürüten DOKA'nın desteğiyle restore edilen evlerle

Bakan Varank'tan Giresun açıklaması: Zeytinlik Mahallesi UNESCO'ya aday

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Asfalt patladı! Boğulmaktan son anda kurtuldular

Güneşten uzak kalanlar için D vitamini içeren besinler