• $ 7,213
  • € 8,4762
  • 444.375
  • 1110.05
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
11 Temmuz 2020 Cumartesi 05:34 | Son Güncelleme:

'TR 705 kodlu şahıs, kimin hizmetindesin?'

CHP'li Tanrıkulu'nun ‘baro düzenlemesi derin devlet operasyonu' sözlerine cevap veren TBB Başkanı Feyzioğlu, Tanrıkulu'nun Wikileaks belgelerinde “TR 705” olarak kodlanmasını hatırlattı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada barolar yasasının bir derin devlet operasyonuyla getirildiğini belirterek “Niçin? Ekim ayında seçim var, aralık ayında Türkiye Barolar Birliği seçimi var, bu devletin en temiz çocuğunu yeniden başkan yapmak için” ifadelerini kullandı. Tanrıkulu’na yaptığı konuşma sebebiyle sosyal medya hesabından tepki gösteren Türkiye Barolar Birliği (TBB) Genel Başkanı Metin Feyzioğlu, “Ben ülkemin, milletimin ve meslektaşlarımın hizmetindeyim. Sen kime hizmet ediyorsun TR 705 kod adlı şahıs” dedi.

KOD ADI CIA YAN KURULUŞUNDAN

CIA’nin yan kuruluşu olarak bilinen Stratfor’un Türkiye’de kimlerle görüştüğüne dair Wikileaks belgeleri arasında yayınlanan bir belgeye göre Sezgin Tanrıkulu, söz konusu kuruluş tarafından “TR 705” adıyla kodlanmıştı. Raporun kaleme alındığı dönemde CHP yönetimine giren Tanrıkulu Stratfor Türkiye ile irtibatını kabul etmişti. 

Lüks villa kiralamak isteyen tatilcilere 'kopya site' şoku

Lüks villa kiralamak isteyen tatilcilere 'kopya site' şoku

İçişleri Bakanlığınca Türkiye genelinde koronavir&#

İçişleri Bakanlığınca Türkiye genelinde koronavirüs denetimleri yapıldı

Yağdonduran Tüneli'nde sona doğru

Yağdonduran Tüneli'nde sona doğru

Kızılcığın faydaları saymakla bitmiyor

Kızılcığın faydaları saymakla bitmiyor