• $7,63
  • €8,8914
  • 455.756
  • 1115.76
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
16 Eylül 2020 Çarşamba 09:56 | Son Güncelleme:

Toplu taşımada yoğunluk: Sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı

Toplu taşımada yoğunluk: Sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı
IHA

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeye göre koronavirüsle mücadele kapsamında toplu taşıma araçlarında uyulması gereken bazı kurallar ve kısıtlamalar getirilmişti. Sosyal mesafe ve yolcu sayısının azaltılması gibi kurallara rağmen İstanbul'da sabah saatlerinde toplu taşıma araçları ve duraklarda yoğunluk oluştu.

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeye göre koronavirüsle mücadele kapsamında toplu taşıma araçlarında uyulması gereken bazı kurallar getirilmişti. Sosyal mesafe ve yolcu sayısı gibi kurallara rağmen İstanbul'da sabah saatlerinde toplu taşıma araçları ve duraklarda yoğunluk oluştu.  Koronavirüs tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen metrobüste vatandaşların tıka basa yolculuk yaptığı görüntüler bu kadarına da pes dedirtti.

İHA'da yer alan habere göre, İstanbul’da sabah erken saatlerde işe gitmek için yollara düşen vatandaşlar toplu taşıma araçlarında yoğunluk oluşturdu. Cevizlibağ metrobüs durağında vatandaşların sosyal mesafeye aldırış etmeden metrobüs beklemesi şaşkınlık yarattı.

TIKA BASA YOLCULUK 

Yeni tip koronavirüsle mücadele çalışmaları sürerken vatandaşların yapılan tüm uyarılara rağmen koronavirüsü umursamadan bir arada bulunduğu ve sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı o anlar dikkat çekti. İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeye göre yasak olduğu belirtilmesine rağmen metrobüste vatandaşların tıka basa yolculuk yaptığı görüntüler ise bu kadarına da pes dedirtti.
<p>Otizmli çocukların eğitiminde erken teşhisin önemli olduğuna dikkat çeken uzmanlar, otizmli çocuk

Otizmli çocuklarda ilk belirtiler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sonbaharda yetişen balkon çiçekleri

Balıkçıların gurup vakti ağ serme mesaisi kartpostallık görüntüler oluşturuyor