• $8,311
  • €9,9979
  • 477.368
  • 1335.81
31 Ekim 2017 Salı 16:03 | Son Güncelleme:

THY ile Türk Kızılayı'ndan iş birliği anlaşması

THY ile Türk Kızılayı'ndan iş birliği anlaşması

Türk Hava Yolları, Türk Kızılayı'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek İnsanlığın Gücü (Power of humanity) organizasyonunun resmi ulaşım sponsoru oldu.

THY ile Türk Kızılayı arasından gerçekleştirilen işbirliğinin duyurusu Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü'nde yapıldı. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ile Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da lansmana katıldı.

Türk Hava Yolları ile yapılan işbirliği hakkında konuşan Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Türk Hava Yolları'nın insanlık adına attığı adımlardan övgüyle söz etti. Kınık, "Uluslararası Kızılay Kızılhaç Dernekleri Federasyonu'nun Genel Kurul toplantısını 5-11 Kasım tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştireceğiz. 190 ülkeden bin 500 katılımcı bekliyoruz. Bazı katılımcı ülkelerin kendi masraflarını karşılayacak durumu dahi yokken Türk Hava Yolları o ülke temsilcilerinin bizlerle bir araya gelmesini sağlayacak. Geçtiğimiz Ağustos ayında 400’e yakın insanın ölümüne yol açan sel ve toprak kayması felaketi sebebiyle Sierra Leone’ye Türk Hava Yolları işbirliğiyle insanı yardım malzemesi gönderdik. Şimdi de ev sahipliğini üstlendiğimiz çok önemli bir organizasyonda bizi desteklemeye devam ediyorlar" dedi.

İlker Aycı'ya ve Türk Hava Yolları ailesine desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini söyleyen Kınık, "Ülkemizin prestijli markalarından Türk Hava Yolları’nın yanımızda olması gücümüze güç katıyor. Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Antalya’da Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu’nun genel toplantılarına ev sahipliği yapacağız. 190 ülkeden 1500’e yakın “good hands” dediğimiz iyilik elçilerini ülkemizde ağırlayacağız" ifadelerini kullandı.

THY'DEN İNSANLIĞA BÜYÜK DESTEK

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın ardından açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, “Afrika’nın bir numaralı uluslararası taşıyıcısı olarak, kıtayla ilişkilerimiz yalnızca insani yardım misyonlarıyla sınırlı değil. Türk Hava Yolları yıllardır Afrika’nın pek çok ülkesinde geniş kapsamlı sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor. Bu projeler ile 10 binlerce insana gıda yardımı ulaştırıldı. Yetimhane ve okullar başta olmak üzere, güneş ve enerji panelleri kurulması, sağlık ocakları restorasyonu yürüttüğümüz önemli projelerden bazıları. Türk Hava Yolları, bu yıl Somali’ye sosyal medya fenomenleri tarafından başlatılan yardım çağrısına ilk duyduğu anda kulak vermiş, Somali halkına kargo uçağımız ile birlikte gıda ve erzak takviyesi ulaştırmak üzere #LoveArmyForSomalia adlı küresel kampanyaya tüm çalışanlarımızla birlikte destek olmuştuk. Birincisi Mart, ikincisi Ağustos ayında olmak üzere iki kargo uçağını yardımlarla dolu olarak Somali’ye gönderdik. Son olarak, Arakan’dan kaçarak Bangladeş’e sığınan mülteciler için Türk Hava Yolları bünyesinde bağış kampanyası başlattık ve bugüne kadar çalışanlarımızın desteği ile 1.000.000 TL bağış topladık. Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olarak, 190 ülkeden gelen yardım gönüllülerini Antalya’da bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

<p>Peki muhalefet kendi yarattığı erken seçim gündemini neden kapattı? Türkiye'yi geçmişte erken seç

CHP'nin erken seçim gündemi neden kapandı?

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor

Bölücü terör örgütüne yönelik ilkbahar-yaz operasyonları başladı