• $7,8125
  • €9,34
  • 446.812
  • 1283.58
13 Kasım 2020 Cuma 17:00 | Son Güncelleme:

THY: "65 yaş üstü yolcuların bilet iadesi yapılabilecek"

THY: "65 yaş üstü yolcuların bilet iadesi yapılabilecek"

THY, 65 yaş ve üstü yolcularla ilgili açıklama yaptı. 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma kısıtlamaları dolayısıyla, söz konusu yaş gurubundakiler bilet iadesi yapabilecek.

THY, 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından, seyahatlerini gerçekleştiremeyecek bu yolcular için bilet iadesi yapabileceklerini açıkladı.

DHA'da yer alan habere göre, THY'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 10 Kasım ve öncesinde biletleme yapılan ile 10 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında, kısıtlama olan şehirlere yapılacak seferlerde bilet iadesi yapılabilecek.

Açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

"Türkiye'de 65 yaş ve üzeri yolcularımıza getirilen sokağa çıkma istinaden sokağa çıkma kısıtı getirilen şehirlere varışlı çıkışlı olarak bileti düzenlenen ve kısıtlama nedeniyle seyahatini gerçekleştiremeyecek olan yolculara verilen ilave haklar. 65 yaş ve üzeriyseniz; 10 Kasım 2020 ve öncesinde biletlemesi yapılmış, 10 Kasım 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında 65 yaş ve üzeri kısıtının geçerli olduğu şehirlere gerçekleşecek Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferleriniz için bilet iadesi yapabilirsiniz. Diğer haklarınız orijinal bilet kuralları ve mevcut yayınlar çerçevesince uygulanacaktır. İade talepleri, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı 65 yaş ve üzeri yolcuların iade işlemleri aşağıda belirtilen şartlarda yapılacaktır. Hiç kullanılmamış biletler ve inerline uçuşlar için ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade yapılır." 
<p>Bursa'da cezaevine oğlunu ziyarete giden Sadık Çayır'ın, husumetlileri tarafından 9 kurşun sıkıla

Cezaevi önünde pusu kurup 9 kurşun sıkmıştı: Arkadaşımın öcünü aldım

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gizemli monolit ortadan kayboldu

Görüntüler viral oldu: Atmosfere giren göktaşı geceyi adeta gündüze çevirdi