• $8,3171
  • €10,1448
  • 488.169
  • 1440.73
29 Nisan 2021 Perşembe 10:33 | Son Güncelleme:

Thodex'in firari patronunun Arnavutluk'a kaçışı planladığı ortaya çıktı: Gizemli çift detayı

Thodex'in firari patronunun Arnavutluk'a kaçışı planladığı ortaya çıktı: Gizemli çift detayı

Thodex'in firari patronu Faruk Fatih Özer'in Arnavutluk'a kaçışı planladığı ortaya çıktı. Arnavutluk'tan Türkiye'ye gelen gizemli bir çifti ağırlayan Özer'in olaydan bir ay sonra yurt dışına çıktığı ortaya çıktı.

Thodex soruşturmasıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Firari patron Faruk Fatih Özer'in Arnavutluk'a kaçışı planladığı belirlendi. Arnavutluk'tan Türkiye'ye gelen gizemli bir çifti ağırlayan Özer'in olaydan bir ay sonra yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı.

CNN Türk'ün haberine göre Faruk Fatih Özer'in 1 ay önceden bu kaçışı planladığı ortaya çıktı.

FARUK ÖZER KAÇIŞI PLANLAMIŞ

400 bin mağdurun olduğu ve 108 milyon dolar gibi büyük bir vurgunun olduğu soruşturmada yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Firari isim Özer'in kaçışı planladığı, Arnavutluk'tan bir çifti İstanbul'da ağırlayıp toplantı yaptığı ortaya çıktı.

Özer'in Arnavutluk'ta olmadığı Kosova ya da Makedonya'da olduğu iddia edildi.

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında 108 milyon dolarlık bir portföyün bulunduğunu ifade etti. Soylu 82 kişi hakkında gözlatı kararı çıkarıldığını ve 77 kişinin gözaltına alındığını da belirtti.

Bakan Soylu'nun açıklamaları özetle şöyle:

Bir gizlilik üzerinde olan dava. Şu ana kadar 82 kişiye yönelik gözaltı kararı çıktı. 77 kişi gözaltına alındı. Hâlâ sorgulamaları devam edenler var. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı bir kırmızı bülten kararını Adalet Bakanlığı'na iletildi. Biz gece yarısı Interpol'e ilettik. Interpol de sabah 10'da kırmızı bülten çıkardı.

Biz buradan yapabildiğimiz ölçüde internetten teknik takip yapmaya çalıştık. Bu konuda Arnavutluk makamlarıyla değerlendirmemiz sürdü. Onlardan da izin alarak dört ülkeye ekip gönderdik. Karadağ'dan Kosova'ya kadar Arnavutluk'un etrafındaki ülkelere ekipler gitti. Kırmızı bültenle yakalandığı zaman bu ülkelerde iade anlaşmamız var.

  • Firari isim Özer
  • Firari isim Özer arnavutlukta mı?
  • Firari isim Özer nerede
<p>Sabah namazını Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa'da kılan binlerce Filis

İşgalci İsrail gücünü nereden alıyor?

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı

''Istanbul Photo Awards 2021'' kazananları açıklandı

Tunceli'deki Çırtan Şelalesi ziyaretçilerini büyülüyor