• $9,3108
  • €10,8438
  • 529.708
  • 1429.85
31 Ağustos 2021 Salı 12:29 | Son Güncelleme:

Tevfik Göksu'dan Akşener'in İmamoğlu ve AK Parti benzetmelerine tepki: “Tam bir cürmümeşhut”

Tevfik Göksu'dan Akşener'in İmamoğlu ve AK Parti benzetmelerine tepki: “Tam bir cürmümeşhut”

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmet'e, AK Parti'yi ise Bizans'a benzeten Meral Akşener'e tepki gösterdi. Kimin kime benzediğini milletin çok iyi bildiğini söyleyen Göksu, “Dün ‘Zulüm 1453'te başladı' diyenlerle birlikte olanların bugün kendilerini Fatih Sultan Mehmet Han'a benzetip, 86 yıl sonra Ayasofya'yı yeniden ibadete açanları Bizans'a benzetmesi tam bir cürmümeşhuttur.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu'na "Fatih Sultan Mehmet", AK Parti'ye ise "Bizans" benzetmesi yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösterdi.

"Tam bir cürmümeşhut"

Milletin irfanının çok derin olduğunu ve kimin kime benzediğini çok iyi bildiğini vurgulayan Göksu, şunları kaydetti:

"Dün 'Zulüm 1453'te başladı' diyenlerle birlikte olanların bugün kendilerini Fatih Sultan Mehmet Han'a benzetip, 86 yıl sonra Ayasofya'yı yeniden ibadete açanları Bizans'a benzetmesi tam bir cürmümeşhut olmuştur."

"Milletimizin gönlünde yer edememiş olmalarının hezeyanı"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise, Meral Akşener'in sözleriyle ilgili olarak şu paylaşımda bulundu:

"Zafer Bayramı gibi bütünleştirici bir değerin kutlamasında AK Parti'yi Bizans'a benzetme gafleti gösteren Akşener, milletimizin gönlünde yer edememiş olmanın hezeyanını bir kez daha göstermiştir."

Akşener ne demişti?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliğinde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu'na hitaben şunları söylemişti:

"Fatih Sultan Mehmet 1453'te aynı senin gibi demişti ki, 'Ya İstanbul beni alır ya da ben İstanbul'u alırım.' Bizans'a rağmen, Avrupa'ya rağmen, Haçlılara rağmen... İki kararlı lider... Ve İstanbul alındı."
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Başkan Recep Tayip Erdoğan'a Angola ziyaretinde  eşlik eden eşi

“Geleceği kadınlar belirleyecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu