• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
18 Kasım 2020 Çarşamba 09:39 | Son Güncelleme:

Teşmil nedir, ne demek? Teşmil edilecek ne anlama geliyor?

Teşmil nedir, ne demek" Teşmil edilecek ne anlama geliyor"

Teşmil kelime anlamı binlerce vatandaş tarafından merak edilmeye başlandı. Koronavirüsle mücadele kapsamında birçok yeni önlem alındı. Alınan kararda “65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek" ifadelerine yer verildi. Peki, Teşmil ne demek? Teşmil edilecek ne anlama geliyor?

Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanan Kabine Toplantısı sonrası yeni tedbirler alındı. Virüsün bulaşmasını önlemek amacıyla alınan önlemlerde birçok kısıtlama kararına gidildi. Teşmil kelime anlamı da alınan önlemlerde yer alan bir ifadeden dolayı dikkat çekti. Peki, Teşmil ne demek, ne anlama geliyor?

TEŞMİL NE DEMEK?

TDK sözlüğünde yer alan bilgiye göre teşmil; “kapsamına alma, genişletme, yayma” anlamına geliyor. “65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek" cümlesinde geçen teşmil: alınan kararın 20 yaş altı kişileri de kapsadığı anlamına gelmektedir.

<p>Mersin'de sokak ortasında başlayan ve bir pastanede devam eden kavgadan korkan 2 çalışan korunmak

Mersin'de ilginç anlar: Kavgadan korkup dolaba saklandılar

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni binasının tarihi açılışı için hazırlıklar devam ediyor

İzmir'de baraj suları altında kalan köyün kalıntıları ortaya çıktı