• $13,6591
  • €15,4099
  • 782.235
  • 1973.59
10 Haziran 2020 Çarşamba 12:23 | Son Güncelleme:

Tersane İstanbul Projesi 2021 yılında tamamlanacak

Tersane İstanbul Projesi 2021 yılında tamamlanacak
IHA

İstanbul'un yeni simgesi olacak Tersane İstanbul Projesi ile ilgili Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız açıklamalarda bulundu. Yıldız, "Tersane İstanbul Projesi, hem istihdam bakımından hem de ülkemizin ekonomisine katkısı bakımından çok önemli bir proje. Projenin büyük bir bölümü 2021 yılında tamamlanmış olacak. Tersane İstanbul, İstanbul'da yerli ve yabancı turistler için çekim merkezi olacak" dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Tersane İstanbul Projesi'nin, istihdama ve ülke ekonomisine önemli katkı yapacak bir proje olduğunu belirterek, "Projenin büyük bir bölümü 2021 yılında tamamlanmış olacak." dedi.

TEMELİNİ BAŞKAN ERDOĞAN ATMIŞTI

Temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 23 Şubat'ta atılan, 280 bin metrekare alana yapılan Tersane İstanbul'la ilgili çalışmalar devam ediyor. Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tersane İstanbul Projesi'nin Türkiye, İstanbul ve Beyoğlu için çok önemli olduğunu söyledi.

Projenin her aşamasını takip ettiklerini belirten Yıldız, "Tersane İstanbul, İstanbul'da yerli ve yabancı turistler için çekim merkezi olacak. Burası tamamlandığında Beyoğlu halkı burada rahatça sahilde gezebilecek, binlerce gencimiz burada iş imkanı bulacak." diye konuştu.

Yıldız, çalışmaların tarihi dokuyu koruyacak şekilde ilerlediğini anlatarak, şöyle devam etti:

"Hem bu tarihi dokunun korunduğu ciddi bir restorasyon çalışması yapılıyor hem de modern yapıların eklenmesiyle Türkiye'nin ve İstanbul'un turizmine önemli bir katkıda bulunacak bir proje hayata geçiriliyor. Tersane İstanbul, halkımızın arzu ettiği, denize ulaşma imkanını bulabildiği bir yer olacak. Haliç'in kenarında Taksim Meydanı gibi bir meydan olacak. Halkımız buraya gelerek yemeğini yiyebilecek, çayını içebilecek, bildiğiniz pazarlarda olduğu gibi alışverişini yapabilecek, çocuklarıyla torunlarıyla ailecek denizin kenarında hoşça vakit geçirebilecek.

İSTİHDAMA VE ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK

Tersane İstanbul Projesi, hem istihdam bakımından, hem de ülkemizin ekonomisine katkısı bakımından çok önemli bir proje. Projenin büyük bir bölümü 2021 yılında tamamlanmış olacak. Türkiye'nin turizmine ve kültürüne hizmet edecek, içerisinde 4 müze ile otellerin, kütüphanenin, dükkan tarzında yeme içme mekanlarının, alışveriş mekanlarının bulunacağı, Haliç'in kenarında denize nazır bir proje şu anda başarılı bir şekilde yürütülüyor."

Yıldız, Beyoğlu Belediyesi olarak projenin bir an evvel tamamlanması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini vurgulayarak, "İnşallah açılışında Beyoğlulu hemşerilerimizle birlikte olacağız. Sağlıklı ve mutlu günler önümüzde. Biz de büyük bir heyecanla bu projenin tamamlanmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Arazilerin yeni 'gözü': Ondan habersiz kuş uçmayacak!
Arazilerin yeni 'gözü': Ondan habersiz kuş uçmayacak!

Arazilerin yeni "gözü": Ondan habersiz kuş uçmayacak!

Dünyada sayılı ülkeler arasındayız... 'Yeni süper malzeme' Borofen Türkiye'de üretiliyor
Dünyada sayılı ülkeler arasındayız... 'Yeni süper malzeme' Borofen Türkiye'de üretiliyor

Dünyada sayılı ülkeler arasındayız... "Yeni süper malzeme" Borofen Türkiye'de üretiliyor

Avokado çekirdeğinden üretti... Ortaokul öğrencisinin projesi birinci oldu
Avokado çekirdeğinden üretti... Ortaokul öğrencisinin projesi birinci oldu

Avokado çekirdeğinden üretti... Ortaokul öğrencisinin projesi birinci oldu

<p> </p>

Mesut Özil - Vitor Pereira arasında soğuk savaş devam mı ediyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Katar'daki Türk birliğine ziyaret

İnek sağarak güçlendirdiği bileğiyle dünya üçüncüsü oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani'nin görüşmesinin ardından 15 anlaşma imzalandı