• $ 5,9523
  • € 6,6384
  • 244.424
  • 94.498
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'Terörün bu insanlık dışı eylemleri kritik bir noktaya ulaşmıştır'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörün insanlık dışı eylemlerinin tahammül ve dayanma sınırını yıkarak, kritik noktaya ulaştığını belirterek, ''Yaptığı yanlışlarla PKK'yı dirilten, Kandil'den gelen kuryelerin mesajlarını uygulayan ve bebek katili ile görüşme masaları kuran AKP hükümeti milletimizi endişe verici bir bölücülük dar boğazına sürüklemiştir'' dedi.

x

Bahçeli, Güroymak'taki saldırıya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, ''bölücü ve kanlı terörün ölüm saçan yüzünü bir defa daha gösterdiğini ve milletin yeni bir vahşi saldırıyla sarsıldığını'' ifade etti.

Güroymak'taki saldırıda beş polis ile birisi bebek üç sivil vatandaşın şehit olduğunu, çok sayıda vatandaşın da yaralandığını anımsatan Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti:

''Milletçe acımız büyük, üzüntümüz derindir. Bu vesileyle aziz şehitlerimize Cenabı Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralıların sağlıklarına bir an önce kavuşmalarını temenni ediyorum. Terörün bu insanlık dışı eylemleri tahammül ve dayanma sınırını yıkmış ve kritik bir noktaya ulaşmıştır. Yaptığı yanlışlarla PKK'yı dirilten, Kandil'den gelen kuryelerin mesajlarını uygulayan ve bebek katili ile görüşme masaları kuran AKP hükümeti milletimizi endişe verici bir bölücülük dar boğazın sürüklemiştir.

Türk milletini cendereye alan hunhar terör saldırılarının gerisinde ve merkezinde teşvik edici unsur olarak hükümetin pısırıklığı ve tavizkar tutumu belirleyici olmuştur. AKP'nin bölücülüğe verdiği prim ve gösterdiği müsamaha cinayet olarak karşılık bulmuş ve katillerin emellerine ulaşma konusunda iştahları alabildiğine kabarmıştır. Türkiye bu bölücü terör illetinden kurtulmalı, milletimiz içine sokulduğu kâbustan bir an önce kurtarılmalıdır. AKP hükümeti elini çabuk tutmalı, girdiği sancılı ve parçalanmayı getirecek yoldan vakit çok geç olmadan dönmelidir.''

MHP'nin, ''AKP samimi olduktan sonra bölücülük ve terörle mücadelede desteğini ve yardımını hiç esirgemeyeceğini'' ifade eden Bahçeli, Hükümete yönelik tavsiye ve önerilerini şu şekilde sıraladı:

''Demokratik açılım isimli Yıkım Projesi mazeret ileri sürmeksizin sonlandırılmalıdır. Polisimizin mevcut sarsıcı halinin müsebbibi olan yıkım koordinatörü Başbakan Yardımcısı istifa ettirilmelidir. Sınır Ötesi Kara Hareketi her şart altında başlatılarak, Kandil'e bayrak dikilip, her taşın altı temizlenesiye kadar operasyonlar sürdürülmelidir. Ülke içinde bölücülüğü himaye eden, destek veren, yardım ve yataklık yapan mihraklar hakkında mutlaka gereken işlemler yapılmalıdır. Terörle arkalanmış bölücülüğün imha edilmesi için etkili ve caydırıcı stratejik bir plan hazırlanmalı ve uygulanmalıdır. Uluslararası kamuoyunun daha fazla desteğini almak için diplomatik girişimler yoğunlaştırılmalı; terörün mali, insan ve iletişim kaynakları kökünden kurutulmalıdır.''

Bahçeli, ''Türk milleti AKP hükümetinden teröristle müzakere değil, kararlı ve milli bir mücadele beklemektedir. Şayet Başbakan Erdoğan kanlı tezgahı yok etme konusunda gereken duyarlılıkları ve girişimi başlatmazsa tarih önünde büyük bir vebal ve sorumluluk altına gireceğini asla unutmamalıdır'' ifadelerini kullandı.

AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Yeni bir şeyler üretme fikri, her zaman gelişimin önünü açar. Açılan üretim yolunda ise rekabetler d

Apple vs Samsung: Teknoloji Savaşı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Kayseri'de kan donduran an

Cenk Tosun sahada sert evde romantik