• $9,6359
  • €11,2144
  • 557.866
  • 1479.93
7 Temmuz 2021 Çarşamba 11:21 | Son Güncelleme:

TSK'ya ait ambulansa teröristlerden keskin nişancı saldırısı

TSK'ya ait ambulansa teröristlerden keskin nişancı saldırısı
AA

Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı bölgesinde teröristler TSK ambulansına keskin nişancıyla saldırıda bulundu. Saldırıda ölen veya yaralanan olmazken, araçta ve sağlık teçhizatında hasar oluştu.

Suriye'nin kuzeyinde teröristlerin, bir anne ve hasta kızını taşıyan ambulansa ateş açması sonucu aracın camı ve içindeki sağlık teçhizatında hasar meydana geldi.

AA'da yer alan habere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin kuzeyindeki "Barış Pınarı Bölgesi"nde, güvenliğin sağlanmasının yanı sıra halkın sağlık, eğitim ve gıda ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik desteklerini sürdürüyor.

Özellikle hastane ve sağlık ocaklarının bulunmadığı bölgelerde TSK unsurları devreye giriyor, buralarda vatandaşlara sağlık taramaları yapılıyor, hastaneye gitmesi gerekenler ambulanslarla sevk ediliyor.

Bu kapsamda TSK tarafından Tel Abyad ilçesinin uluslararası M-4 yoluna en yakın konumundaki Tel Zikero köyünde sağlık taraması yapıldı. Muayene ve kontrollerde 2 yaşındaki bir bebeğin ileri tetkik ve tedavi için hastaneye götürülmesi gerektiği tespit edildi. Bebek ve annesini hastaneye götürmek üzere yola çıkan TSK'ya ait ambulansa M-4 güneyindeki teröristler tarafından keskin nişancı atışı gerçekleştirildi.

Ölen veya yaralananın olmadığı saldırıda ambulansın camı ve içerisindeki sağlık teçhizatında hasar oluştu.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi