• $7,4816
  • €9,0556
  • 442.001
  • 1556.77
28 Kasım 2020 Cumartesi 10:40 | Son Güncelleme:

Terörist Medeni Oğuz öldürüldü: Cehennem deresi kontrol altına alındı

Terörist Medeni Oğuz öldürüldü: Cehennem deresi kontrol altına alındı

Mardin'de sözde Kerboran sorumlusu Reber kod adlı terörist Medeni Oğuz'un öldürülmesiyle birlikte Cehennem Deresi kontrol altına alındı.

Marin'de öldürülen 3 teröristten birinin sözde Kerboran sorumlusu Reber kod adlı terörist Medeni Oğuz'un olduğu belirlendi. Bölgeler arası geçişlere rehberlik ettiği öğrenilen teröristin öldürülmesiyle birlikte Cehennem Deresi de kontrol altına alındı.

Sabah'ta yer alan habere göre, Mardin'in Dargeçit ile Şırnak'ın İdil ilçeleri arasındaki Cehennem Deresi yakınlarında bulunan Beğendi Köyü yakınlarında önceki gün 2 kadın teröristle birlikte gri kategoride aranan Reber kod adlı Medeni Oğuz'un da yer aldığı ortaya çıktı.

Oğuz'un terör örgütünün sözde Mardin Eyaleti Kerboran gücü sorumlusu olduğu belirlendi. Yıldırım-8 operasyonu kapsamında, uzun zamandan beri Cehennem Deresi bölgesinde gizlendiği tespit edilen Oğuz ve 2 kadın teröristin bulunduğu nokta TB-2 Bayraktar İnsansız Hava Aracı'yla tespit edildikten sonra bölgeye Atak taarruz helikopterleri ve SİHA'lar sevk edildi. Hava destekli operasyonda Mardin İl Jandarma Komutanlığı'ndaki Yiğitler adıyla bilinen Jandarma Özel Harekat Timleri de karadan bölgeyi çembere aldı. Kaçış yolları kapatılan teröristlerle sağlanan temasta Medeni Oğuz ile birlikte 2 kadın terörist yanlarındaki 3 adet uzun namlulu tüfek, saldırı tipi el bombaları, patlayıcı düzenekleri ve çok sayıda örgütsel dokümanla birlikte ölü ele geçirildi.

BAĞLANTI KESİLDİ

Sözde Kerboran yapılanması içindeki 3 teröristin etkisiz hale getirilmesiyle birlikte Cehennem Deresi ile Şırnak Güçlükonak kırsalındaki Gabar Dağı arasındaki bağlantı da koparıldı. Gabar Dağı'ndaki teröristler Cehennem Deresi üzerinden Dargeçit kırsalına, buradan da Savur ve Diyarbakır Bismil İlçesi üzerinden Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Karadeniz bölgesine kadar bu hat üzerinden sızma yapıyorlardı. Bölgeler arası geçişlere rehberlik eden terörist Medeni Oğuz'un öldürülmesiyle birlikte Cehennem Deresi de kontrol altına alındı.

<p><span>Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, İstanbul'daki hava tahminler

İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler

Dünyanın ilk sanal savunma fuarı yoğun ilgi görüyor