• $8,0869
  • €9,7047
  • 450.886
  • 1409.19
18 Ağustos 2020 Salı 11:02 | Son Güncelleme:

Terörden temizlenen Tel Abyad'da fizik tedavi ve diyaliz hizmeti verilmeye başlandı

Terörden temizlenen Tel Abyad'da fizik tedavi ve diyaliz hizmeti verilmeye başlandı
AA

Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan Suriye'nin Tel Abyad ilçesinde fizik tedavi ve diyaliz hizmeti vatandaşlara verilmeye başlandı.

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Barış Pınarı Harekatı ile huzur ve güven ortamına kavuşan Tel Abyad ilçesinde Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesindeki çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda, SUDKOM koordinesinde onarım ve tefrişat işlemleri tamamlanan ve modern ameliyathanenin hizmet vermeye başladığı Tel Abyad Hastanesi'nde Social Development İnternational (SDİ) İnsani Yardım Kuruluşu ile Tıbbi Bakım ve Yardım Kuruluşları Birliği'nin (UOSSM) katkılarıyla Fizik Tedavi Ünitesi ve Diyaliz Merkezi kuruldu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in uluslararası yardım kuruluşlarına yaptığı çağrılar ve önerdiği projeler doğrultusunda hayata geçen Tel Abyad Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesi ve Diyaliz Merkezi, aynı anda 20 hastaya hizmet verebilecek.

SUDKOM'un da destek verdiği çalışmalarla teknik altyapısı kısa sürede tamamlanan merkezde, Suriyeli doktor ve sağlık personeli görev yapıyor.

<h3>ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI FİNALİ 18 MAYIS SALI GÜNÜ SAAT 20:45'TE OYNANACAK</h3><p>TFF, Beşiktaş ile

Haftanın futbol başlıkları... Bozuk statlarda maç oynatılmayacak

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi