• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
12 Haziran 2021 Cumartesi 19:57 | Son Güncelleme:

Terör örgütü YPG/PKK'nın saldırısına maruz kalmışlardı... 14 sivil yaşamını yitirdi

Terör örgütü YPG/PKK'nın saldırısına maruz kalmışlardı... 14 sivil yaşamını yitirdi
AA

Terör örgütü YPG/PKK'nın düzenlediği saldırıda Afrin'deki hastanede tedavi gören 14 sivil yaşamını yitirdi, 32 kişi ise yaralandı.

Hatay Valiliği, terör örgütü YPG/PKK'nın Afrin'deki hastaneye saldırısında hayatını kaybeden sivillerin sayısının 13'e, yaralananların sayısının 27'ye yükseldiğini bildirdi.

AA'da yer alan habere göre, valilikten yapılan yazılı açıklamada, Esed rejimi tarafından kontrol edilen Tel Rıfat bölgesinden terör örgütü YPG/PKK unsurlarınca yapılan Grad füzesi ve top atışlarının Afrin merkezde bulunan Özel Şifa Hastanesi'nin Acil Servisi'ne isabet ettiği belirtildi.

Açıklamada, "Hastanede tedavi gören 13 sivil hayatını kaybetmiş, 27 sivilin yaralandığı tespit edilmiştir. Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti veren yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanılmıştır." ifadelerine yer verildi.

"BU TERÖR ÖRGÜTÜNÜ TANIYORUZ"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Afrin'de terör örgütü YPG/PKK'nın düzenlediği saldırıya tepki gösterdi.

Oktay'ın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

"Afrin'de bir hastaneye saldırıp şifa bekleyen masumları katledecek kadar karanlık bir ruha sahip bu terör örgütünü tanıyoruz. İnsanlık düşmanı terör örgütünün Suriye kolunun alçakça saldırısını lanetliyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum."

"VAHŞİ YÜZÜNÜ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaşananların ardında terör örgütü YPG/PKK'ya tepki gösterdi.

Kalın resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Terör örgütünün Afrin'de bir hastaneye yaptığı saldırıyı şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terör örgütünün Suriye'deki kolu, vahşi yüzünü bir kez daha gösterdi. Bu saldırı karşısında sessiz kalmak suça ortak olmaktır." ifadelerini kullandı.

"MASUM SİVİLLERİ VE HASTANEYİ ALÇAKÇA HEDEF ALAN BU SALDIRIYI LANETLİYORUZ"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik terör örgütü YPG/PKK'nın Afrin Şifa Hastanesi'ne yaptığı saldırıya tepki gösterdi.

Çelik'in açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

"Afrin'de Şifa Hastanesini hedef alan ve çok sayıda sivil Suriyeli kardeşimizin ölümüne ve yaralanmasına neden olan YPG/PKK insanlık düşmanı bir terör örgütü olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur."
"DEAŞ terörüne karşı YPG/PKK terörünü desteklediğini söyleyen ülkelerin bu desteğe son verme zamanı gelmiştir ve dahi geçmektedir. Masum sivilleri ve hastaneyi alçakça hedef alan bu saldırıyı lanetliyoruz."
"Türkiye olarak PKK ve uzantılarıyla mücadelemiz sürecektir. Sn Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bu mücadele noktasında terörün her türlüsüne karşı topyekün mücadele verilmelidir."

"HESAPLAŞACAĞIZ"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaşanan saldırıya ilişkin, "Terör örgütü YPG/PKK'nın Afrin'de gerçekleştirdiği hain saldırı sonucu hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Masum sivilleri hedef alarak onları hayattan koparan teröristlere ve destekçilerine lanet olsun. Hesaplaşacağız." ifadelerini kullandı.

  • Afrin
  • YPG/PKK
  • saldırı
  • sivil
<p>Canlı yayında giderek hararetlenen tartışma, tokat ve yumruklarla son buldu.</p><p>Tofilat'a masa

Moldova'da canlı yayında eski diplomatlar yumruklaştı

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?