• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
20 Temmuz 2020 Pazartesi 10:32 | Son Güncelleme:

Terör örgütü PKK'nın bombalı saldırı yaparken sanatçı isimlerini şifre olarak kullandığı ortaya çıktı

Terör örgütü PKK'nın bombalı saldırı yaparken sanatçı isimlerini şifre olarak kullandığı ortaya çıktı
İHA

Terör örgütü PKK'lı teröristlerin şehir merkezinde bombalı saldırı düzenleyecekken ünlü sanatçıların isimlerini şifre olarak kullandığı ortaya çıktı. Teröristlerin, "Murat Boz" merkezde, sahilde "Mustafa Ceceli", barda "Seda Sayan", lokantada ise "Selçuk Balcı" ismini şifre olarak kullandıkları belirlendi. Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan Elif K.'nin, terör örgütüne nasıl katıldığı ve planlanan saldırılara ilişkin verdiği bilgiler iddianamede yer aldı. PKK'nın kamplarında bomba ve silah eğitimi alarak Mersin'de kanlı bir saldırıyapmak için geldiğini anlatan Elif K. örgüt ile tamamen şifreli konuşma yaptığını söyledi.

Suriye'den bombalı saldırı yapmak için Türkiye'ye giriş yaptığını belirlediği Elif K. (25) ile Suriye uyruklu Halim M. (26) hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Terör örgütü PKK'lı teröristlerin şehir merkezinde bombalı saldırı düzenleyecekken ünlü sanatçıların isimlerini şifre olarak kullandığı ortaya çıktı. Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan Elif K. genel şifrelemeyi tüm örgüt üyelerinin bildiğini belirterek, "Örgüt saldırı yapılacak yerleri, sanatçı isimleri üzerinden şifrelemiştir." dedi.

"BİR BOMBALI SALDIRI YAPILACAKSA MURAT BOZ İSMİ MERKEZDE"

Elif K. genel şifrelemeyi tüm örgüt üyelerinin bildiğini belirterek, "Örgüt saldırı yapılacak yerleri, sanatçı isimleri üzerinden şifrelemiştir. Her sanatçının ismi bir mekanı ifade edecek şekilde kodlanmıştır. Bir sanatçının adı merkez, diğerinin sahil, bir başkasının da bar ve lokanta gibi saldırı yapılacak yerleri gösterir. Bir bombalı saldırı yapılacaksa Murat Boz ismi merkezde, Mustafa Ceceli sahilde, Seda Sayan barda, Selçuk Balcı lokantada gerçekleştirilecekti." açıklamasında bulundu

Elif K. ifadesinde sanatçı şifrelemesinin dışında günlerin bile şifrelendiğini anlatarak, "Pazartesi siyah, Salı beyaz, Çarşamba kırmızı, Perşembe sarı, cuma mavi, cumartesi turuncu, Pazar yeşil anlamına geliyor" dedi.

KEDİ; POLİS SAYISI 15'TEN AZ

K. telefondan mesajla emojilerin bile bir şifreli olduğunu belirterek şuları aktardı:

"Gülen adam; Antalya'dayım, ağlayan adam; keşfe devam et, gitar; saldırı zamanı akşam saat 20.00, ters parmak; saldırı yapabilirsin. Kalp; sivil vatandaş. Pasta; paraya ihtiyacım var. Üzgün adam; saldırı zor. Düşünen adam; neredesin. Kedi; polis sayısı 15'ten az, kaz; polis sayısı 15'ten fazla, kalp; sivil vatandaş zarar görebilir, üzgün adam; saldırı zor, düşünen adam; neredesin."

Yazılı mesajların da şifreli olduğunu ifadesinde belirten Elif K. "Birini seviyorum; bir köprü var, alışveriş yapıyorum; bir kavşak var, iş arıyorum; takip ediliyorum, ben evlenmek istiyorum; polis noktası var, su istiyorum; kaçış yolu bulamıyorum, sana su göndereceğim kimseden isteme; sana kaçış yolu bulacağım anla

<p>Bildiğiniz tüm futbol programlarını unutun. Futbolu Bilen “Var” 360 ekranlarında ezbe

Futbolu Bilen “Var” ile taraftarın sesi stüdyoya gelecek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Koronavirüsten korunmak için göldeki adacıkta yaşamaya başladı

Sivas'taki Altınkale'de kar yağışının ardından güzel görüntüler oluştu