• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
31 Temmuz 2014 Perşembe 02:03 | Son Güncelleme:

TEOG'ta tercih zamanı

TEOG'ta tercih zamanı

Bu yıl ilk kez uygulanan TEOG doğrultusunda tercihler bugün alınmaya başlandı. 8 Ağustos'ta sona erecek tercihler okul müdürlüklerinden ve internetten yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl ilk kez uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) doğrultusunda lise tercihlerini bugünden itibaren almaya başlayacak. 

SONUÇLAR 22 AĞUSTOS'TA

8 Ağustos Cuma günü sona erecek. Tercihler öğrenci ya da veli tarafından, https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabileceği gibi öğrencinin 8. sınıfı tamamladığı ortaokuldan ya da herhangi bir ortaokul müdürlüğünden de yapılabilecek. Tercihler okulların tercih kodlarının yer aldığı A grubu ve okul türlerinin bulunduğu B grubu olmak üzere iki grupta yapılacak. YEP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 22 Ağustos'ta http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde ilan edilecek ve kesin kayıtları da bu tarihte sistem tarafından otomatik yapılacak. Sonuçlara ilişkin bilgiler isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığıyla SMS şeklinde de gönderilecek.

<p>Bingöl'den kalkan ve Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan 11 as

Bitlis'teki helikopter kazasında şehit olan kahramanlara veda

Antalya'daki yerleşik yabancılarKovid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Bağdat'ta

Türk Kızılay Irak Delegasyonuna ait fırında üretilen ekmekleri mültecilere dağıttı