• $7,47
  • €9,033
  • 438.717
  • 1524.49
06 Temmuz 2020 Pazartesi 14:37 | Son Güncelleme:

Temizlik işçileri mücevher dolu kutuyu belediye başkanına teslim etti

Temizlik işçileri mücevher dolu kutuyu belediye başkanına teslim etti
AA

Antalya Muratpaşa'da temizlik işçileri, buldukları içi mücevher ve takı dolu olan kutuyu belediye başkanına teslim etti.

Belediyeden yapılan açıklamada, temizlik işçileri Fikret Tayhun, Okan Şahin ve Murat Denizkaya atıkları boşalttıkları konteynerlerin yanında bir takı kutusu bulduğu belirtildi.

İşçilerden Tayhun, kutunun ağır olduğunu fark edince kapağını açtı. Kutudaki mücevher ve takıları gören temizlik işçileri ile durumu yetkililere bildirdi.

İşçiler daha sonra takı ve mücevherlerin sahibine ulaştırılması için kutuyu Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'a teslim etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başkan Uysal, kutunun nerede bulunduğunu ve içerisindeki değerli eşyaların ne olduğunu söylemeyeceklerini belirtti.

Uysal, kendisinin olduğunu kanıtlayana takı ve mücevherleri teslim edeceklerini kaydetti.

İşçilere örnek davranışından dolayı teşekkür eden Uysal, "Belli bir ücretle çalışan, bütün gün sokaklarımızı yaşanır hale getiren, temizleyen çalışma arkadaşlarımız, aynı zamanda çocuklarına haksız kazanç, haram lokma yedirmeme konusunda da gerekli ahlaki duyarlılığı gösteriyorlar. Bu duyarlılıklarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Gerçek anlamda ahlaki tutum, gerçek anlamda toplumcu ve insandan yana düşünce işte budur. Yani sınırlı bir maaşınız olacak ama o mücevhere el atmayacaksınız. Tebrik ediyorum, kutluyorum, gurur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

<p><span>Türkiye ile Pakistan arasında tarihi bir televizyon dizisi projesi için harekete geçildi.&n

Türk yapımcılara Pakistan'da üst düzey karşılama

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Haftanın yalanları

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray... Beşiktaş'ta yüzler gülüyor