• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Teknofest İstanbul 3. havalimanı nerede,ulaşım nasıl sağlanıyor? Teknofest'e nasıl gidilir?

Teknofest'e nasıl gidilir? Türkiye'nin en büyük havacılık,uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest İstanbul'a sayılı günler kaldı. Festival 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimani'ında gerçekleştirilecek. Peki festival alanına özel araç, toplu taşıma yada şehir dışından nasıl ulaşılabilir? İşte Teknofest İstanbul festivaline detaylı ulaşım bilgileri... İstanbul Yeni Havalimanı'nda perşembe günü başlayan festivaldeki askeri ve sivil katılımcı firmaların stantları, üçüncü günde de birçok etkinlik ve gösteriye sahne olacak. Hava kontrol kulesi önüne kurulan ana sahnede, gün boyunca çeşitli yarışmalar ve gösteriler gerçekleştirilecek. Festivalin son gününe kadar birçok etkinliğin düzenlenmesi planlanırken, katılımcı firmaların stantlarında ziyaretçilere bilgilendirmelerin yanında birçok deneyim fırsatı sunuluyor.

Teknofest'e nasıl gidilir? 20-23 Eylül tarihlerinde, İstanbul Yeni Havalimanı'nda gerçekleştirilecek, TürkMedya'nın da sponsorları arasında bulunduğu TEKNOFEST İstanbul festivaline sayılı günler kaldı. Alana girişlerde sabah saatlerinden itibaren yoğunluk oluştuğu görülürken, ziyaretçiler kendileri için inşa edilen sosyal donatı alanlarında ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Gün boyunca Dünya Drone Şampiyonası, Hackİstanbul, Hackathon İHA-İKA, İnsansız Sualtı Sistemleri, Robotik Fetih 1453, Sürü İHA, Yapay Zeka, İnsanlık Yararına Teknoloji, Robotaksi, Savaşan İHA, İHA, Model Uydu, Model Uçak gibi yarışmalar devam edecek. 12 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmaları ile gençlerin kendi teknoloji projelerini geliştirmesi ve üretmeleri destekleniyor. Başkan Erdoğan, Yeni Havalimanında düzenlenen Teknofest'te konuşma yaptı. Erdoğan, "Teknolojinin tüm alanlarında en önlerde olmalıyız. Milli teknoloji hamlesiyle ilgili tüm çalışmaları destekliyoruz. Bağımsızlığın şartı teknoloji ihraç etmektir. Bilim insanlarımızın yurda dönüş seferberliğini başlatıyoruz, bize katılın" dedi.

Yeşilköy'den nasıl giderim?

Kavacık'tan nasıl giderim?

Yavuzselim Köprüsü'nden nasıl giderim?

Altunizade'den nasıl giderim?

 

Ring araçları ile gelmek isteyenler için:
 
20 Eylül Perşembe - 21 Eylül Cuma günleri saat 09:00'dan 13:00'e kadar servisler her saat başı aşağıdaki ulaşım noktalarından etkinlik alanına hareket edecek
 
22 Eylül Cumartesi- 23 eylül Pazar günleri saat 8:30'dan 13:00' kadarservisler her yarım saatte bir aşağıdaki ulaşım noktalarından etkinlik alanına hareket edecek
 
Festivalden geri döbüş seferleri her gün saat 12:00'den itibaren başlayacak
 
ARNAVUTKÖY - İETT PERONLARI
 
ATAŞEHİR - MİGROS
 
AVCILAR - AVCILAR ÜNV. İETT PERONLARI
 
BAĞCILAR - YENİ MAH. METRO ÖNÜ
 
BAHÇELİEVLER - YENİ BOSNA METRO
 
BAKIRKÖY - Bakırköy Meydanı
 
BAŞAKŞEHİR - FATİH TERİM STADYUM
 
BAYRAMPAŞA - BELEDİYE ÖNÜ
 
BEŞİKTAŞ - İSKELE İETT PERONLARI
 
BEYKOZ - BELEDİYE ÖNÜ
 
BEYLİKDÜZÜ - BEYLİKDÜZÜ MEYDAN FATİH CAMİİ ÖNÜ
 
BEYOĞLU - TAKSİM AKM ÖNÜ
 
BÜYÜKÇEKMECE - E-5 ATİRUS AVM ÖNÜ
 
ÇATALCA - KAYMAKAMLIK ÖNÜ
 
ÇEKMEKÖY - BELEDİYE ÖNÜ
 
ESENLER - ESENLER METRO
 
ESENYURT - ESENYURT MEYDANI
 
EYÜPSULTAN - TELEFERİK
 
FATİH - SARAÇHANE İ.B.B ÖNÜ
 
GAZİOSMANPAŞA - G.O.PAŞA BELEDİYE
 
GÜNGÖREN - GÜNGÖREN KALE CENTER AVM ÖNÜ
 
KADIKÖY - İSKELE İETT PERONLARI
 
KÜÇÜK ÇEKMECE - BEŞYOL YENİBOSNA İSTİKAMETİ
 
KAĞITHANE - SADABAT CAD.
 
KARTAL - SON DURAK İETT PERONLARI
 
MALTEPE - MERKEZ DURAĞI E-5
 
PENDİK - SAHİL İETT PERONLARI
 
SANCAKTEPE - BELEDİYE ÖNÜ
 
SARIYER - İETT SON DURAK PERONLARI
 
SİLİVRİ - SİLİVRİ DEVLET HASTANESİ ÖNÜ
 
SULTANGAZİ - CEBECİ İETT PERONLARI
 
SULTANBEYLİ - SON DURAK İETT PERONLARI
 
ŞİLE - ŞİLE MEYDAN OTOBÜS PERONLARI
 
ŞİŞLİ - MECİDİYEKÖY İETT PERONLARI
 
TUZLA - SAHİL İETT PERONLARI
 
ÜSKÜDAR - İSKELE MARMARAY
 
ÜMRANİYE - TEPEÜSTÜ İETT PERONLARI
 
ZEYTİNBURNU - KAYMAKAMLIK ÖNÜ
 
Şehir dışından gelmek isteyenler için:
 
Buraya tıklayıp, açılan pencerede bulunduğunuz ili girdiğinizde en kolay ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.

TEKNOFEST, üçüncü gününde ziyaretçilerini ağırlıyor

İstanbul Yeni Havalimanı'nda perşembe günü başlayan festivaldeki askeri ve sivil katılımcı firmaların stantları, üçüncü günde de birçok etkinlik ve gösteriye sahne olacak. Hava kontrol kulesi önüne kurulan ana sahnede, gün boyunca çeşitli yarışmalar ve gösteriler gerçekleştirilecek. Festivalin son gününe kadar birçok etkinliğin düzenlenmesi planlanırken, katılımcı firmaların stantlarında ziyaretçilere bilgilendirmelerin yanında birçok deneyim fırsatı sunuluyor.

Alana girişlerde sabah saatlerinden itibaren yoğunluk oluştuğu görülürken, ziyaretçiler kendileri için inşa edilen sosyal donatı alanlarında ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Gün boyunca Dünya Drone Şampiyonası, Hackİstanbul, Hackathon İHA-İKA, İnsansız Sualtı Sistemleri, Robotik Fetih 1453, Sürü İHA, Yapay Zeka, İnsanlık Yararına Teknoloji, Robotaksi, Savaşan İHA, İHA, Model Uydu, Model Uçak gibi yarışmalar devam edecek. 12 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmaları ile gençlerin kendi teknoloji projelerini geliştirmesi ve üretmeleri destekleniyor.

HackIstanbul 2018 CTF (Capture the Flag) yarışmasında ise birçok ülkeden yarışmaya katılan hackerlar, uzmanların rehberliğinde, özel olarak oluşturulmuş, gerçek siber saldırı ortamlarının çeşitli etaplarında tüm becerilerini sergileyerek, kendileri için hazırlanan sistemleri ele geçirmeye çalışacak.

Festivalin üçüncü gününde, "Siber Güvenlik" konusunda pek çok panelin yanı sıra "Teknolojide Devletin ve Kurumların Rolü", "Göremediğimiz Gizemler: Kara Delikler", "Teleskoplar ve Astronomi", "Big-Bang Evreni", "Uydular ve Uzaktan Algılama" gibi konularda seminerler düzenlenecek.

Festivale ulaşım, İstanbul'un 16 farklı noktasından sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında İETT otobüsleriyle ücretsiz sağlanıyor.

İSTANBUL YENİ HAVALİMANINA NASIL GİDİLİR?

İstanbul Yeni Havalimanı yolcu taşıma ihalesini Altur – Havaş – Free Turizm konsorsiyumu 475 milyon 488 bin lira bedelle kazanırken seferler ve ücretler de belli oldi. İlk etabı 29 Ekim'de açılacak İstanbul Yeni Havalimanı'na 150 otobüsle 18 hat üzerinden seferler yapılacak. Bagajlı lüks taşımacılık yapacak olan günde 75 bin yolcu taşıması beklenen otobüs hatlarından uzaklığına göre şartname gereği 12 ile 30 TL arasında ücret alınacak.

İşletmeci 6 yaşına kadar olan çocuklardan ise ücret alamayacak. En çok aracın konulacağı yer ise 50 kilometrelik Yenikapı-Sirkeci hattı olacak. 11 dakikada bir aracın hareket edeceği hatta 23 araç hizmet verecek. Bu hattın ücreti ise 18 TL olacak. 

En pahalı ve en uzak hat Pendik ilçesinden olacak. Bu hatta ise 5 araçla 45 dakikada bir sefer düzenlenecek. 93 kilometrelik Pendik hattının ücreti ise 30 TL olacak. Kadıköy - 3. havalanı arasında otobüs seferleri 20 dakikada bir gerçekleşecek ve ücreti 25 lira olacak. Pendik'ten sonra en pahalı ücret Kadıköy ve Tepeüstü hattında. Tepeüstü'nden yarım saatte bir kalkacak olan otobüslerde 25 liraya bilet kesilecek. Mecidiyeköy, Halkalı, Sarıyer, Alibeyköy, Hacıosman ve Otogar hattında ücretler ise 16 lira olacak. Mecidiyeköy'den 15 dakikada bir, Bakırköy'den 10 dakikada, Yenikapı - Sirkeci'den ise 11 dakikada bir otobüs kalkacak.

Başkan Erdoğan, teknolojide seferberlik başlattı

Başkan Erdoğan, Yeni Havalimanında düzenlenen Teknofest'te konuşma yaptı. Erdoğan, "Teknolojinin tüm alanlarında en önlerde olmalıyız. Milli teknoloji hamlesiyle ilgili tüm çalışmaları destekliyoruz. Bağımsızlığın şartı teknoloji ihraç etmektir. Bilim insanlarımızın yurda dönüş seferberliğini başlatıyoruz, bize katılın" dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI;

"Değerli TEKNOFEST katılımcıları, hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum. Türkiye'nin milli teknoloji hamlesi olarak gördüğüm bu etkinlikte emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Ödül alan tüm gençleri ve tüm takımları kutluyorum. Günümüz dünyasında gerçek anlamında bağımsızlığın birinci şartı teknolojiyi tasarlayan, üreten ve ihraç eden ülkelerdir. Her yenilik gibi teknolojideki gelişmelerin de ilk aşaması hayal edebilmektir. Ne zaman hayal etmeyi bıraktıysak işte o zaman gerilemeye başladık. Biz de Türkiye'ye ne kazandırdıysak hep hayallerimizin peşinden koşarak kazandırdık. Milli teknoloji hamlesi doğrultusunda tüm çalışmaları Cumhurbaşkanlığı ve ilgili kurumlarımız olarak sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte desteklemekte kararlıyız. Yıllardır başka yerlerdeki gösterilerini hayranlıkla izlediğimiz pek çok etkinlik, artık ülkemizde düzenleniyor. Değerli dostlar, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen yarışmalarda 5 binin üzerinde takımın yarışması bile bir iftihardır.

"MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ DOĞRULTUSUNDAKİ TÜM ÇALIŞMALARI DESTEKLEYECEĞİZ"

"Günümüz güvenlik kavramının anlamı büyük ölçüde değişti. Artık fiziki güvenliğinizi siber güvenlikle, dijital sanayi ile yerli yazılımla tahkim etmiyorsanız kendi kendinizi kandırıyorsunuz demektir. Teknolojiyi tasarlamak, geliştirmek ve öğretmektir aslolan. TEKNOFEST'in bir sıçrama vesilesi olmasını düşünüyorum. Ülkemizin milli teknoloji hamlesinin başarıya ulaşması, teknoloji üreten bir toplum haline dönüşmemizle mümkündür. Milli teknoloji hamlesi doğrultusunda yapılan tüm çalışmaları destekleyeceğiz. Gençlerin ufkunu açmakta kararlıyız."

"İHRACAT YAPMASINA BİLE FIRSAT VERİLMEMİŞTİR"

1925'te Haliç'te yerli sermayeyle gerçekten önemli bir savunma sanayi fabrikası kurulmuştur. İkinci Dünya savaşı yılları sırasında bu çabalar hız kazanmıştır. İngiltere ve ABD'nin askeri yardımları bahane edilerek bu fabrika atıl hale getirilmiştir. Nuri Demirağ'ın uçak fabrikasının dışarıya ihracat yapmasına bile fırsat verilmemiştir. Vecihi Hürkuş'un çırpınışları sabote edilmiştir. Hele bir de Kafkas İslam Ordusu Komutanı Nuri Paşa'nın hikayesi var ki tam bir ibret vesikasıdır. Kafkas İslam Ordusu'nun dağıtılmasından sonra uzun yıllar yurt dışında yaşamak zorunda kalan Nuri Paşa, ikinci dünya savaşından sonra dönmüştür. 1949'da bu fabrika aralarında Nuri Paşa'nın olduğu pek çok kişiyle birlikte şüpheli şekilde havaya uçmuştur. Ölenlerin cesetlerine dahi ulaşılamamıştır.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Manchester City´nin dünyaca ünlü yıldızı Vincent Kompany alt yapısından yetiştiği Belçika ekibi Ande

Dünyaca Ünlü Yıldız Kompany´den Müthiş Dönüş

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Türkiye'nin dört bir yerinde şampiyonluk kutlaması

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl coşkusu