• $9,5035
  • €11,05
  • 549.895
  • 1519.25
22 Eylül 2021 Çarşamba 10:04 | Son Güncelleme:

Tek suçum Bank Asya hesabı' demişti! Akşener'in sırtını sıvazladığı FETÖ'cünün yalanı ifşa oldu

Tek suçum Bank Asya hesabı' demişti! Akşener'in sırtını sıvazladığı FETÖ'cünün yalanı ifşa oldu

İstanbul Çatalca'da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e dert yanan KHK'lı şahsın ByLock'çu olduğu ortaya çıktı. Bank Asya hesabı nedeniyle ihraç edilen bir polis memuru olduğunu öne süren ve Akşener'in omzunu sıvazlayarak destek verdiği kişinin hakkında 6 yıl 3 ay mahkumiyet kararı verildiği öğrenildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerini bugün Çatalca'da sürdürdü. Akşener'e, Çatalca ziyaretinde İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve partililer eşlik etti.

Akşener'in esnaf ziyaretleri sırasında yoluna çıkan ve KHK ile ihraç edilmiş bir polis memuru olduğunu öne süren kişi, "KHK meselesini ne zaman dile getireceksiniz Allah aşkınıza" ifadesini kullandı.

'KHK'LILAR LİYAKATLİ İNSANLAR'

1999 yılındaki Bank Asya hesabından dolayı ihraç edildiğini savunan kişi, "KHK zulmünü dile getirmezseniz, hiçbir siyasi parti KHK zulmünü dile getirmezse ne seçimi kazanabilir ne de ülkeyi düze çıkartabilir. Çünkü KHK'lılar liyakatli insanlar. Lütfen bunu dile getirin. " dedi.

BYLOCK KULLANDIĞI İÇİN İHRAÇ EDİLMİŞ

Akşener'in omzunu sıvazladığı kişinin, FETÖ'nün haberleşme aracı Bylock'u kullandığı için polislikten ihraç edildiği ortaya çıktı.

Şahsın, iddia ettiği gibi Bank Asya'da hiçbir hesabı olmadığı, Bylock nedeniyle hakkında 6 yıl 3 ay mahkumiyet kararı verildiği öğrenildi.

GERÇEĞİ BAKAN YARDIMCISI AÇIKLADI

Konuyla ilgili gerçeği Twitter hesabından duyuran İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, "Meral Hanım'ın sırtını sıvazladığı kişi, FETÖ'nün haberleşme aracı ByLock kullanıcılığından ihraç edilmiş eski bir polis memurudur. Bank Asya ile ilgili hiçbir kaydı yoktur. Van Ağır Ceza Mahkemesince 6 yıl üç ay mahkumiyet kararı verilmiş tipik,yalancı,bir FETÖ'cüdür" ifadesini kullandı.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, düzenlediği  basın toplantısında, gün

ABD'den 'müttefiklik' vurgusu

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu