• $7,642
  • €8,996
  • 469.484
  • 1087.03
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
03 Ağustos 2020 Pazartesi 12:07 | Son Güncelleme:

Tedavisinin Başkan Erdoğan'ın üstlendiği Taha'dan mutlu haber

Tedavisinin Başkan Erdoğan'ın üstlendiği Taha'dan mutlu haber
AA

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine memleketi Elazığ'dan tedavi edilmek üzere İstanbul'a getirtilen 6 yaşındaki Taha Sis'ten umutlandıran haber geldi.

Tedavisini Başkan Erdoğan’ın üstelendiği Taha’nın sol gözünde görme yetisini tamamen kaybetmesine neden olan beyin tümörü yüzde 35 küçülen küçük Taha çektiği video ile Erdoğan'ın bayramını kutlayarak, "Tayyip dedeciğim bayramın mübarek olsun, ellerinden öperim, iyi ki varsın" ifadelerini kullandı. Anne Azine Sis ise, "Tümörün küçüldüğünü biz de fark ediyoruz. Daha önceden yürürken önündeki basamağı göremiyordu. Tümörün küçülmesiyle üç adım kadar önünü görebiliyor" dedi.

Başkan Erdoğan'ın talimatıyla tedavi edilmek üzere memleketi Elazığ'dan İstanbul'a getirtilen Taha Sis'in tedavi süreci devam ediyor. Hastalığı nedeniyle görme yetisini kaybeden minik Taha, yapılacak tedavinin olumlu geçmesi durumunda sağ gözüyle görme şansı bulabilecek.

6.5 AYDIR TEDAVİ GÖRÜYOR

Taha Sis, kardeşi Ömer Asaf, annesi Azine ve babası Rıfat ile 6,5 aydır tedavi için geldiği İstanbul'da yaşıyor. Yapılan tedavilerin ardından Taha Sis'in göz sinirleri üzerine baskı yapan tümörün mayıs ayında yüzde 15 küçülmesinin ardından geçen 2 aylık süreçte yüzde 20'lik daha küçülme gerçekleşti.

Görme yetisini kaybetmesine neden olan tümörün yüzde 35 küçülmesiyle iyileşme umudu daha da artan küçük Taha, çektiği video ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kurban Bayramı'nı kutladı.

DOKTORLARDAN MUTLU HABER GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Tayyip Dedeciğim" diye seslenen Taha, videoda, "Tayyip Dedeciğim bayramın mübarek olsun, ellerinden öperim, iyi ki varsın. Ayasofya'da namaz kılmak istiyorum." ifadelerini kullandı. Anne Azine Sis, doktorların verdiği müjdeli haberin ardından çok mutlu olduklarını anlatarak, şöyle konuştu:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tedavi masraflarını üstlendiği 6 yaşındaki Taha Sis'in görme yetisini kaybetmesine neden olan beyin tümörü yüzde 15 küçüldü. Küçük Taha, bir video ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Tümörün küçüldüğünü biz de fark ediyoruz. Daha önceden yürürken önündeki basamağı göremiyordu. Biraz görebilen gözünden sadece bir adım kadar ötesini görebiliyordu. Tümörün küçülmesiyle 3 adım kadar önünü görebiliyor. Yürürken bu rahatlığı yaşıyor. İnşallah tümör tamamen küçülür.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tedavisini üstlendiği küçük Taha Elazığ'da coşkuyla karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde İstanbul'da tedavi gören 6 yaşındaki Taha Sis, 10 günlük ziyaret için geldiği Elazığ'da coşkuyla karşılandı.

<p>Editör: <a href='Mailto:duygu.gecu@turkmedya.com.tr'>duygu.gecu@turkmedya.com.tr</a></p>

Sosyal medyadaki tehlikeye dikkat! Paylaşımlarımız bizi nasıl ele veriyor? Psikolojimize etkileri nelerdir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rasim Öztekin, Hasan Efendi'nin kavuğunu Şevket Çoruh'a devretti

Hindistan'da bina çöktü: 10 ölü, 11 yaralı