• $7,896
  • €9,3243
  • 484.272
  • 1209.95
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Temmuz 2020 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

Tecavüz mağdurunu “şüpheli” yaptılar

Tecavüz mağdurunu “şüpheli” yaptılar
- OSMAN NURİ CERİT

HDP'nin Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in tecavüzüne uğradığını iddia eden D.K. hakkında, “hakaret ve tehdit” iddiasıyla suç duyurusunda bulunulduğu ortaya çıktı.

HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik tarafından tecavüz edildiği iddia eden D.K’nın mağdurken, şüpheli haline geldiği ve hakaret ve tehdit iddiası ile hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ortaya çıktı. D.K’nın, HDP’li vekillerin yanı sıra Süryani Dernekler Federasyonu Başkanı Evgil Türker tarafından da baskı gördüğü öğrenildi. HDP’li vekilin tecavüz mahalli olarak kullandığı evin sahibi Türker’in, D.K. hakkında “tehdit ve hakaret” iddiasıyla şikâyetçi olduğu ortaya çıktı.

‘BANA İFTİRA ATILDI’

D.K, şüpheli sıfatıyla Midyat Polis Merkezi’ne verdiği ifadesinde, Tuma Çelik’ten şikâyetçi olduktan sonra, Evgil Türker’in adam göndererek kendisini tehdit ettiğini anlattı. D.K, “Yanıma gelen şahıslar bana kendilerini Tuma Çelik’in arkadaşı olan Evgil Türker isimli şahsın gönderdiğini söylediler. Gelen şahıslar davamı, şikâyetimi geri çekmezsem aileme ‘Tuma Çelik ile gönül ilişkimin olduğunu, gezip şarap içtiğimi anlatacaklarını söyleyerek tehdit ettiler” dedi.

Tecavüz iddiasıyla ilgili olarak Evgil Türker’in evinde olay yeri incelemesi yapıldığı, tecavüz iddiasıyla ilgili somut bulgulara ulaşıldığı kaydedildi. Çelik’in dokunulmazlığı olduğu için DNA karşılaştırması yapılamadı.

ÇELİK: D.K. BENİ TEHDİT ETTİ  

Yazılı bir açıklama yaparak iddialarla ilgili değerlendirme yapan HDP’li Tuma Çelik, D.K’nın kendisinin tehdit ve taciz ettiğini iddia etti. Çelik süreçle ilgili “Yaklaşık iki yıl önce başlayan bu süreçte, sosyal medya üzerinden kullandığı sahte isimle tanıştığım söz konusu kadını 7 Ocak 2019 tarihinde onun benimle yüz yüze görüşme isteği üzerine, kendisini kaldığım evde misafir ettim” ifadelerini kullandı.   

HDP'deki tecavüz iddiasının üzerini kimler neden örtmek istiyor?

HDP'de tecavüz iddiası... Murat Çiçek yorumladı

<p>Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ordusunun Fuzuli ve Cebrayıl’de işgalci Ermenistan

İşgalci Ermeni güçleri mühimmatları bırakıp kaçıyor... Azerbaycan ordusu ilerlemeye devam ediyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzetbegoviç kabri başında anıldı

20 Ekim altın fiyatları ne kadar, kaç TL oldu?