• $7,1721
  • €8,7449
  • 415.975
  • 1483.02
19 Ocak 2021 Salı 17:24 | Son Güncelleme:

TBMM'den sosyal medya temsilcilerine davet

TBMM'den sosyal medya temsilcilerine davet

TBMM, temsilcilik açan sosyal medya üyelerini ağırlamak için bir davet gönderdi. TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Yayman, "Facebook başta olmak üzere, Instagram, LinkEdin, TikTok ve diğer sosyal mecraların temsilcilerini burada dinleyeceğiz." dedi.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, Türkiye'de temsilcilik açan dijital mecra üyelerinin önümüzdeki hafta TBMM'de ağırlanacağını açıkladı.

TRT Haber'de yer alan habere göre, Türkiye'de temsilcilik açacak sosyal medya platformlarının sayısı artıyor. Temsilci atayacağını duyurmayanlara ise reklam yasağı verilecek.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu da konuyu gündemine aldı. Türkiye'nin atacağı adımlar incelendi. Facebook ve Instagram'ın temsilcilik açma kararı değerlendirildi.

Önümüzdeki hafta hem bakanlar hem de temsilcilik açan şirketlerin üyeleri TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'nda dinlenecek.

3 BAKAN DA KATILACAK

Toplatılara Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da katılacak.

Toplantıda hem WhatsApp’ın gizlilik yönetmeliği ile ilgili güncelleme kararı hem de önümüzdeki süreçte alınacak tedbirler ele alınacak.

"MECLİSTE DİNLEYECEĞİZ"

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Hem Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız, Adalet Bakanımız ve İçişleri Bakanımızı komisyonumuza çağıracağız. Bununla beraber yine Türkiye'de temsilcilik açan dijital mecraları TBMM'ye çağıracağız. Facebook başta olmak üzere, Instagram, LinkEdin, TikTok ve diğer sosyal mecraların temsilcilerini burada dinleyeceğiz." 
<p>Sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normallerinde seyrettiğini belirten Yusuf Ziya Yavuz şunları

Meteoroloji'den yağış ve çiğ uyarısı!

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü