• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
24 Nisan 2021 Cumartesi 02:06 | Son Güncelleme:

TBMM Başkanı Şentop: Meclis'e saldırının hedefi millet iradesi

TBMM Başkanı Şentop: Meclis'e saldırının hedefi millet iradesi

TBMM Başkanı Şentop, 23 Nisan oturumunda “Meclis iradesini hedef alan her müdahale milleti hedef almış demektir” dedi.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı. Şentop şu açıklamaları yaptı:

FARKLILIK ZENGİNLİKTİR

"Güçlü Meclis, güçlü millet demektir. Muhtıra, darbe, darbe girişimi gibi Meclis iradesini hedef alan her türlü yasa dışı, hukuk dışı müdahale esasen milleti hedef almış demektir. Millet iradesini yok sayanlar, kesintiye uğratmak için fırsat kollayanlar, bugüne kadar en büyük zararı devletimize, milletimize vermişlerdir. Milli iradeye sahip çıkmak öncelikle TBMM'nin görevidir. Milletin refahı ve devletin bekası için elzem olan hedeflere ket vurmadıkça bütün siyasi farklılıkların bu çatı altında yer alması, demokratik zenginliğimizdir."

DEVLET ERKANI ANITKABİR'DE

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için ilk törenler Anıtkabir'de yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, beraberindeki heyet ve çocuklar ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. TBMM Başkanı Şentop başkanlığındaki devlet erkanı, Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı. Törende, Şentop'un yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve milletvekilleri yer aldı.

<p>Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Murat Kırık merak edilenleri A

'20'li yaş challenge' akımının perde arkasında ne var?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (08 Mayıs 2021)

En çok altın rezervine sahip ülkeler belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada

İzmit Körfezi'nden 100 ton deniz salyası temizlendi