• $7,8452
  • €9,2961
  • 483.566
  • 1220.02
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Haziran 2020 Pazartesi 18:12 | Son Güncelleme:

TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan baro yöneticilerinin yürüyüşüyle ilgili açıklama

TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan baro yöneticilerinin yürüyüşüyle ilgili açıklama

Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu, bazı baro yöneticilerinin düzenlediği yürüşüye ilişkin, "Yürüyüşe katılmayacağım çünkü benim ve Türkiye Barolar Birliğinin seçtiği yöntem yürümek değil. Biz Meclis'teki çalışmanın etkili olacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, TBMM Çankaya Kapısı'da gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bazı baro yöneticilerinin yürüşüyle ilgili açıklamalarda bulunan Feyzioğlu, konuyla ilgili Meclis Başkanı Şentop ile görüştüğünü belirtti.

Sorunların diyalogla çözüleceğine inandığını söyleyen Feyzioğlu, baroların yapısına ilişkin değişikliğin gündeme geldiği günden beri Meclis'te mesai harcadığını, bu kapsamda milletvekilleri, grup başkanvekilleriyle görüştüğünü aktardı.

"TBB'NİN SEÇTİĞİ YÖNTEM YÜRÜMEK DEĞİL"

Baroların yapısına ilişkin değişikliği içeren kanun teklifinin kendilerine ulaştığında görüşlerinin daha somutlaşacağını belirten Feyzioğlu, şöyle devam etti:

"Bizim, barolarla 1 Haziran'daki mutabakatımız da bu yöndeydi. Ancak bir kısım baromuz, önceden yürüyüş yapmak istedi, saygı duyuyoruz. Biz yapmıyoruz, yürüyüş yapan yapmayana saygı duysun, yürüyüş yapmayan da yapana saygı duysun. Ülkenin ihtiyacı olan da bu değil mi? Hepimiz birlikte silahsız, şiddetsiz, saldırısız yürüyüş hakkına saygı duyalım."

Yürüyüşe katılıp katılmayacağına ilişkin gazetecilerin sorusuna Feyzioğlu, "Hayır yürüyüşe katılmayacağım çünkü benim ve Türkiye Barolar Birliğinin seçtiği yöntem yürümek değil." dedi.

<p>Milli Savunma Bakanlığı, Minyatür Bomba Projesi kapsamında taaruz test atışının başarıyla gerçekl

MSB görüntüleri paylaştı: Minyatür Bomba Projesi başarıyla test edildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sur'daki tescilli ''Diyarbakır evleri'' restore ediliyor

Kırklareli'nde bir köy karantinaya alındı