• $ 7,3341
  • € 8,6761
  • 456.832
  • 1114.18
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
02 Ağustos 2020 Pazar 02:20 | Son Güncelleme:

Tatilde maske ve mesafe unutuldu

Bayram tatilinde tatil beldelerinde yoğunluk yaşanırken vatandaşlar maske ve sosyal mesafeyi bir kenara bıraktı. Halk plajlarındaki kalabalık da endişeye neden oluyor.

Kurban Bayramı tatilinde çok sayıda kişi, Ege ve Akdeniz’e akın etti. Oteller ve sahiller, tatilcilerle doldu. Tatilcilerin gittiği yerlerden biri de İzmir’in Çeşme İlçesi oldu. Çeşme’de yine klasik bir bayram kalabalığı oluştu. Çeşme’de sahillerde düzenlenen eğlencelerde sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmadı. Koronavirüse aldırmayan gençler saatlerce dip dibe eğlendi.

CUNDA DOLUP TAŞTI

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi’ne bağlı Alibey (Cunda) Adası, Kurban Bayramı tatilinde vatandaşların yoğun talebi nedeniyle doldu taştı. Bayramın ilk gününde restoran ve kafelerde yer bulmakta güçlük çekilirken kalabalık nedeniyle Cunda sahilinde adım atacak yer kalmadı. Yoğunluğun bayram süresince devam etmesi bekleniyor.

PLAJLAR DA KALABALIK

Kurban Bayramı’nda başta Ege’deki gözde turistik kentlerin sahilleri olmak üzere plajlar veya havuz başları dolup taştı. Sıcaktan bunalan vatandaşların sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak, plajlara akın ettiğine yönelik görüntüler ise tedirginliğe neden oldu.  

TATİL YOLUNDA SALGINA ALDIRMADAN KAVGA ETTİLER 

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na gidecek feribota binmek için sıra bekleyen sürücüler, sıra dışından başka yolcuların feribota bindiğini görünce tepki gösterdi. Feribot görevlileri ile sürücüler arasında kavga çıktı. Görüntülerde birçok yolcunun sosyal mesafe ve maske kuralına uymadıkları görüldü.

İSTİKLAL’DE KORKUTAN GÖRÜNTÜ 

Kurban Bayramı’nda İstanbul’da kalanlar sabahın erken saatlerinde, güzel havayı da fırsat bilerek soluğu Eminönü’nde aldı. Binlerce kişi Eminönü’ne akın etti. Akşam ise Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki yoğun kalabalık dikkat çekti. 

Yunan sahil güvenliği Türk teknesini yaylım ateşine tuttu

Yunan sahil güvenliği Türk teknesini yaylım ateşine tuttu

2020'de en çok kazanan 10 aktör belli oldu

2020'de en çok kazanan 10 aktör belli oldu

2020'nin sevilen saç kesim modelleri

2020'nin sevilen saç kesim modelleri

12 Ağustos 2020 altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

12 Ağustos 2020 altın fiyatları bugün ne kadar oldu?