• $8,754
  • €10,3906
  • 495.67
  • 1391.06
30 Haziran 2020 Salı 13:36 | Son Güncelleme:

Tatilcileri heyecanlandıran gelişme... Su parkları açılıyor

Tatilcileri heyecanlandıran gelişme... Su parkları açılıyor
AA

Yaz turizminin ve turistlerin ilgi odağı olan su parkları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında çok sayıda önlem alarak yarın kapılarını tatilcilere açacak.

Küresel düzendeki birçok sistemde olduğu gibi turizmi de etkileyen Kovid-19 salgını nedeniyle kapatılan tatil yerleri ve su parkları yeni normalleşme sürecine adapte olmak için hazırlıklarını tamamladı.

Aydın'da su parkı işletmeciliği yapan Hayri Günaydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada Türkiye'nin salgın ile mücadele noktasında örnek bir rota çizdiğini ve turizmdeki hareketliliğin de bunun göstergesi olduğunu belirtti.

AVRUPA'NIN EN BÜYÜKLERİNDEN BİRİSİ

250 dönümlük alanda kurulu olan su parkının Avrupa'dakiler arasında en büyüklerden birisi olduğunu ifade eden Günaydın, açılışa hazır olduklarını ve 1 Temmuz'da hizmete gireceklerini söyledi.

Hayri Günaydın, "Pandemi sürecinde misafirlerimizin sağlıklı bir şekilde eğlenmeleri için gerekli tüm önlemleri aldık. Girişte dezenfektan tünelinden geçtikten sonra vücut sıcaklıkları ölçülecek. Giriş ve çıkışlarda, gişelerde, her noktada el dezenfektanları koyduk. Önemli noktalardan biri de sosyal mesafe kuralı. Tesisimizdeki birçok nokta da buna göre dizayn edildi. Masaların ve şezlongların arası 1,5 metre mesafeye göre ayarlandı." dedi.

KAPASİTE YARILANACAK

Alanda görevliolan personelin salgın kurallarına ilişkin eğitimlerini tamamladığını aktaran Günaydın sözlerine şöyle devam etti:

"Farklı aktivitelerin olduğu her noktada görevli personel nelere uyulacağı konusunda bilgilendirme yapacak ve uyarıda bulunacak. Normal misafir kapasitemiz 6 bin civarında ama Kovid-19'dan dolayı bunu 3 bine düşüreceğiz. Eğer bir havuzun kapasitesi 100 kişiyse buralara sadece 50 kişi girebilecek. Gün sonu ve başlangıcında tüm noktalar tek tek temizleniyor. Çalışanlarımızın da sağlık kontrollerini düzenli bir şekilde takip ediyoruz."

Yabancı turist sayısında düşüş beklediklerini söyleyen Günaydın, "Yabancı turistte bir azalma olacak. Bu sezonda yerli turiste ağırlık vereceğiz ama bizim için yerli ve yabancı turist fark etmiyor. Sağlık ve hijyen noktasında en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz." dedi.

<p>Birçok başarılı şarkının altına imzasını atmış olan  ünlü şarkıcı Merve Özbey, geçtiğimiz yıl vef

Merve Özbey'den vefat eden babasına duygusal paylaşım

Bakan Karaismailoğlu, Dostluk Yolu Şantiyesi'nde incelemelerde bulundu

Ölen çocukların fotoğrafları Gazze'deki bir binanın enkazı üzerinde sergilendi

Kral Kızı Hamamı ziyarete açılıyor