• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
23 Eylül 2021 Perşembe 22:54 | Son Güncelleme:

TASC, Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran'dan özür diledi

TASC, Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran'dan özür diledi

Türk Amerikan Komitesi ile Ortodoks Yahudi Ticaret Odası arasında ABD'de yayımlanan ortak deklarosyonla ilgili yapılan fotoğraf çekiminde Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ın yer alması sonrası, TASC özür diledi.

Trump döneminde İsrail ile BAE arasında imzalanan ve Filistin davasını yok sayan Abraham Anlaşması'na destek içeren maddelerin olduğu ortaya çıkması sonrası Türk Amerikan Komitesi ile Ortodoks Yahudi Ticaret Odası TASC önce anlaşmadan çekildiğini açıkladı daha sonra da yaptığı yazılı bir açıklama ile fotoğrafta yer alan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'dan özür diledi.

TASC tarafından Türkçe ve İngilizce yapılan yazılı açıklamada "Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurul haftası sırasında Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi TASC'ın düzenlediği yıllık faaliyetin konukları ve organizatörleriyle, faaliyet devam ederken kendilerinin talepleri üzerine fotoğraf çektirme nezaketi gösterdi. Yahudi Ticaret Odası Başkanı Duvi Honig ve TASC Eşbaşkanı Günay Evinch bu sırada önceden planlanmaksızın bu fotoğrafın çekilmesini talep ettiler. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'a sözkonusu sivil toplum girişiminin içeriği hakkında önceden bilgi verme sorumluluğumuzu yerine getirmedik. Fotoğrafta bu deklarasyonu göstermek de bizim hatamızdı. Bakan Yardımcısı Kıran'dan ve kamuoyundan ortaya çıkabilecek herhangi bir yanlış anlama için özür diliyoruz." ifadesi yer aldı.

  • TASC
  • Yavuz Selim Kıran
  • özür
<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!