• $9,7773
 • €11,3987
 • 565.555
 • 1482.21
28 Nisan 2021 Çarşamba 10:09 | Son Güncelleme:

Sanayi, fabrikalar için tam kapanma var mı? Tam kapanma tekstil dahil mi?

Sanayi, fabrikalar için tam kapanma var mı" Tam kapanma tekstil dahil mi"

İçişleri Bakanlığı, salgın tedbirleri kapsamında 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak 'tam kapanma' süreci öncesi vatandaşın merak ettiği bazı konuları bu haberimizde derledik. İnternet aramalarında sıklıkla araştırılan konular arasında yer alan; " Tekstiller kapanacak mı? Fabrikalara, sanayi çalışanlarına tam kapanma var mı?" soruların yanıtları haberimizde.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan Perşembe günü itibariyle uygulanması beklenen tam kapanma süreci 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar devam edecek. Bu süreç içerisinde bazı vatandaşlar tam kapanmanın çalıştıkları kurumun dahil olup olmadığını merak ediyor. Peki Tam kapanma tekstil dahil mi? Tam kapanma sanayi çalışacak mı? Fabrikalara tam kapanma var mı?

SANAYİ, TEKSTİL FABRİKALARI KAPANACAK MI?

İçişleri Bakanlığı, salgın tedbirleri kapsamında 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak 'tam kapanma' sürecine ilişkin genelge yayımladı. Genelgeye göre, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde; üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir. Yeme içme sektöründe sadece paket servisle hizmet verilebilecek, şartları uygun olan işletmeler bu hizmeti gerektiğinde kesintisiz devam ettirebilecektir.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda halihazırda uygulanmakta olan kısmi kapanma tedbirlerine yeni önlemler eklenerek tam kapanma dönemine geçileceği hatırlatılarak, 29 Nisan Perşembe saat 19.00'dan itibaren 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar sürecek tam kapanma döneminde ülke genelini kapsayacak şekilde tedbirlerin alınması gerektiğinin değerlendirildiği ifade edildi.

Genelgeye göre, hafta içi-hafta sonu ayrımı olmaksızın uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması günlerinde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla belli yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Vatandaşlar zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve engelliler haricinde araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecek.

KİMLER MUAF OLACAK?

Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında temel gıda, ilaç ve temizlik ürünlerinin satıldığı yerler ile üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması amacıyla muafiyet kapsamında bulunan işyerleri dışında tüm ticari işletme, işyeri ve/veya ofisler kapalı olacak olup uzaktan çalışma haricinde yüz yüze hizmet verilmeyecektir.

Üretim ve imalat tesisleri ile inşaat faaliyetleri ve bu yerlerde çalışanlar ise yasaklardan muaf olacak.'

 • Sokağa çıkma kısıtlaması
 • Koronavirüs tedbirleri
 • Üretim ve imalat tesisleri
 • Tam kapanma tekstil
 • Tam kapanma
 • sanayi tam kapanma
 • fabrikalar tam kapanma
 • tekstil tam kapanma
<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Karadeniz yaylalarında ikinci yıkım dalgası

Göktaşı ile öyle bir şey yaptı ki! Her anını paylaştı

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar