• $7,2575
  • €8,7546
  • 405.294
  • 1511.17
29 Temmuz 2014 Salı 10:23 | Son Güncelleme:

‘Tam iftar verecektim, yakaladınız‘

‘Tam iftar verecektim, yakaladınız‘

İstanbul'da belediye başkan yardımcılarının adını kullanarak dolandırıcılık yapan şüpheli polis tarafından yakalandı. 36 yaşındaki şüpheli İ.K.'nın belediye başkan yardımcısı olduğunu söylediği işadamlarını arayıp sözde iftar vermek için bağış topladığı öğrenildi.

İstanbul’da polise başvuran bir çok belediye yetkililisi isimleri kullanılanarak esnafın dolandırıldığını söyledi. İstanbul'un ilçe belediyelerinin yetkilileri “Bizim adımıza arayıp para topluyorlar. Her gün bir çok telefon alıyoruz.” dediler. Polis tarafından dolandırıcılık olayıyla ilgili başlatılan soruşturmada önce dolandırılan işadamlarıyla konuşuldu. Şüphelinin kendisini işadamlarına belediye başkan yardımcısı olarak tanıtıp telefon ettiği ve iftar vermek için bağış topladıklarını söyledikleri öğrenildi. İşadamlarıyla 7 bin lira 15 bin lira arasında değişen rakamlarda anlaşan şüphelinin hemen parayı almaya geldiğini söylediği belirlendi. Ancak daha sonra tekrar telefon eden şüphelinin “Benim belediyede katılmam gereken çok önemli bir toplantı çıktı. Parayı almaya bir başka arkadaşı gönderiyorum. O ise kimlik numarasını verecek siz parayı ona verin ben makpuzu daha sonra size gönderirim.” dediği öğrenildi.

TAHSİLATI YENİ TANIŞTIĞI ARKADAŞLARINA YAPTIRMIŞ

Şüphelinin olaylar sırasında kahvede yeni tanışdığı kişileri kandırıp “Bir alacağım var. Sen onu dükkandan alıp gel. T.C. kimlik numarınıda oraya bırakırsın. Benim daha sonra uğrayacağımı söylersin.” diyerek tahsilatları yaptığı belirlendi. Şüphelinin bu yolla binlerce liralık dolandırıcılık yaptığı belirlendi.

"YAKALAMASAYDINIZ İFTAR VERECEKTİM"

Polis yöntemini tespit ettiği şüpheliyi yakalamak için önceki gün yaptığı baskında İ.K.'yı gözaltına aldı. Kendisini yakalayan polislere dolandırıcı olmadığını söyleyen şüphelinin “İftar vermek için hazırlık yapıyordum. Tam topladığım paraları bunun için kullanacaktım. Beni yakaladınız.” dediği belirtildi. İşlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi. DHA

<p>Eskişehir'de İlkay-Emel Tokkal çifti ile 4 yaşındaki çocukları Ali Doruk'u evlerinde bıçaklayarak

Tokkal ailesini katleden caninin yeni kamera kayıtları ortaya çıktı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu

Otopark kazısından tarih fışkırıyor! Görevlilerinin gözetiminde kazı başladı