• $8,0839
  • €9,684
  • 462.088
  • 1408.14
06 Nisan 2021 Salı 11:39 | Son Güncelleme:

Suudi Arabistan'dan Umre için bağışıklık şartı

Suudi Arabistan'dan Umre için bağışıklık şartı
DHA

Suudi Arabistan, Umre ibadeti için Ramazan ayıyla birlikte uygulanacak yeni şartları açıkladı. Alınan karara göre, Umre yapacak Müslümanların Kovid-19'a karşı bağışıklık kazanması gerekiyor. Suudi Sağlık Bakanlığı, Ramazan ayında Umre ibadeti için ülkeye tek doz koronavirüs aşısı olmuş, iki doz koronavirüs aşısı olmuş ve hastalığı geçirip iyileşen kişilerin alınacağını belirtti.

Müslüman alemi dünyayı etkisi altına alan Kovid-19'un gölgesinde Ramazan'a giriyor. Suudi Arabistan, Umre ibadeti için Ramazan ayıyla birlikte uygulanacak yeni şartları açıkladı.

DHA'nın haberine göre, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, Ramazan ayı boyunca Umre ziyareti için sadece aşılanmış ve koronavirüse yakalanıp atlatmış kişilere izin verileceğini açıkladı.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada, Ramazan ayı boyunca sadece aşılanmış ve koronavirüse yakalanıp atlatmış kişilere umre izni verileceği belirtildi. Bu kapsamda Kovid-19 aşısının iki dozunu da yaptırmış kişilerin, ilk dozu aldıktan sonra üzerinden en az iki hafta geçmiş kişilerin ve Kovid-19'a yakalanıp iyileşmiş kişilerin umre için kabul edileceği ifade edildi.

<p>Ankara'da boşanma aşamasında olduğu eşine karşı koruma tedbiri bulunan L.S. 4 aylık bebeği Asya S

Koruma tedbiri olan baba minik Asya'yı annesinden böyle kaçırdı! İşte o anlar...

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı