• $9,6135
  • €11,1498
  • 556.932
  • 1522.04
6 Ekim 2021 Çarşamba 22:18 | Son Güncelleme:

Suudi Arabistan enerji sektörünü yerelleştirmek istiyor

Suudi Arabistan enerji sektörünü yerelleştirmek istiyor
AA

Suudi Arabistan, on yıl içerisinde enerji sektörünün yüzde 70'ini yerelleştirmeyi planlıyor. Suudi Arabistan Enerji Bakanı Abdulaziz bin Selman,enerjide yerelleşme hedefleri için kapsamlı bir program başlatılacağını açıkladı.

Suudi Arabistan, çeşitli sektörlerde Suudi istihdamını artırma çabası çerçevesinde önümüzdeki on yıl içerisinde enerji sektörünün yüzde 70'ini yerelleştirmeyi planladığını duyurdu.

AA'nın aktardığı habere göre, Bloomberg kanalının haberine göre, Suudi Arabistan'ın doğusundaki Ed-Demmam kentinde Alman şirket Siemens'in projesi için açılış töreni düzenlendi.

Orta Doğu'da enerji sektörüne hizmet verecek Siemens'e ait ilk merkezin açılışını yapan Suudi Arabistan Enerji Bakanı Abdulaziz bin Selman, konuşmasında ülkenin enerji sektörünü güçlendirmek için bu sektörün yüzde 70'ini yerelleştirmeyi hedefleyen entegre ve kapsamlı bir program başlatılacağını söyledi.

Haberde, Suudi Arabistan'daki Siemens'in yönetim kurulu başkanı Mahmud Süleymani'nin, "Demmam'deki Siemens Enerji Merkezi'nin sunacağı teknolojinin, enerji endüstrisinde sürdürülebilirlik ve karbon emisyonundan arınma konusunda Suudi Arabistan'a ve komşu ülkelere destek vereceği" şeklindeki açıklamasına yer verildi.

Alman şirket tarafından yapılan açıklamada, 75 bin metrekarelik bir alanı kaplayan merkezin enerji sektöründe entegre hizmetler sunacağı ifade ediliyor. Şirket, söz konusu projenin maliyetinin yaklaşık 300 milyon dolar olduğunu belirtti.

Suudi Arabistan nüfusunun artışıyla birlikte elektrik talebinin de yükseldiğine işaret eden şirket, Suudi Arabistan'daki enerji talebinin on yıl içinde yüzde 30'dan fazla artacağını tahmin ediyor.

<p>Bu enstantene Irak/Suriye, Libya tezkeresi oylamasında yaşandı. HDP Eş Genelbaşkanı Buldan yanlış

Tezkere geçmeseydi ne olurdu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'ne katıldı

Sigara içenler dikkat! Ciğerleri tertemiz yapan besinler

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (28 Ekim 2021)