• $ 6,8075
 • € 7,5848
 • 381.34
 • 105520
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
03 Nisan 2020 Cuma 17:45 | Son Güncelleme:

Sunucu Hakan Aygün tutuklandı

Sunucu Hakan Aygün, Başkan Erdoğan'ın 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' çağrısıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'nın ardından sosyal medya hesabında 'Ey İBAN edenler' ifadeleriyle Kuran'ı Kerim'e hakaret eden paylaşımda bulunmuştu.Kutsal değerler ile alay eden paylaşımı gerekçesiyle gözaltına alınan Aygün, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" ve "hakaret" suçlamasıyla tutulandı. Aygün, emniyetteki ifadesinde tweeti kendisinin atmadığı bahanesini sunmuştu.

Bazı televizyon kanallarında sunucu olarak çalışan Hakan Aygün, sosyal medyada skandal bir paylaşımda bulunmuştu. Başkan Erdoğan'ın başlattığı 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' isimli Milli Dayanışma Kampanyası'nın ardından “ey İBAN edenler” ifadeleriyle tweet atmıştı. 

AYETLERLE ALAY ETTİ

Kur'an-ı Kerim'deki ayetlerle alay eden ve hakaret eden Aygün'ün paylaşımı tepki topladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunun ardından hakkında yakalama kararı çıkarılan Hakan Aygün, Gümbet Mahallesi'ndeki teknesinde gözaltına alındı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

TWEETİ KENDİSİNİN ATMADIĞINI İDDİA ETTİ

Diğer yandan 'Ey İBAN edenler' paylaşımı nedeniyle gözaltına alınan Aygün, daha önce yine Twitter hesabından bir açıklama yaparak, söz konusu tweet'i yazanın kendisi olmadığını, sayfasına retweet yöntemiyle gönderilen bir mesaj olduğunu savundu. Aygün, 'ibanlı-imanlı' esprinin de hoşgörü ile karşılanması gerektiğini, dine hakaret olmadığını savundu.


  Protestolar kontrolden çıktı, ABD'de 25 kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi

  Protestolar kontrolden çıktı, ABD'de 25 kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi

  Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

  Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

  ABD'de sular durulmuyor! Sokaklardan gelen sıcak kareler

  'Saklı güzellik' ziyaretçilerini bekliyor