• $32,9482
  • €35,2888
  • 2461.43
  • 10719.6
9 Ocak 2023 Pazartesi 11:42 | Son Güncelleme:

STR DENT Zirkonyum Diş Tedavisi Nasıl Uygulanır ?

STR DENT Zirkonyum Diş Tedavisi Nasıl Uygulanır "

Zirkonyum kaplama dişlerin farklı sebeplerle dişte bozulma durumunda eski diş yapısına en uygun diş kaplama yöntemlerinden biridir.

Estetik gülüşler için farklı diş uygulamaları mevcuttur. Bunlar arasında olan zirkonyum diş kaplaması hem diş hekimlerinin hem de sağlıklı gülüşlere sahip olmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Fakat tüm diş uygulamaları gibi diş kaplaması da ciddi uzmanlık isteyen bir hizmettir. Bunun için STR DENT DİŞ HASTAHANELERİ A.Ş önerdiği CAD/CAM cihazı ile Daha estetik ve güçlü Zirkonyum dişler yapılması daha iyi sonuçlar alacağını ve tüm STR DENT HASTAHANELERİ A.Ş kurumlarında tüm hastalarımızın tedavisinde bu teknolojiyi kullanılmakta olduklarını belirtiler.

Mevcut diş kaplama yöntemleri arasında dişe uygun yapısıyla uzun yıllar kullanabileceğiniz zirkonyum kaplama işlemi ile birlikte hayalinizdeki dişlere kavuşmak oldukça kolay. Zirkonyum kaplamanın ömrünün diğer kaplamalara göre daha uzun olması ve doğal diş yapısına uygun biçimde olması uzun süre zarar görmeyen yeni dişlere kavuşmanızı sağlar. Diş kaplamaları için tercih edilen yöntemler genel olarak porselen kron , Zirkonyum ( metal destekli ve metal desteksiz ) olmak üzere ikiye ayrılır. Metal destekli kaplama, porselen diş kaplaması olarak da bilinir. Ancak gelişen teknolojilerle birlikte metal desteksiz zirkonyum kaplamalar ortaya çıkmıştır. Zirkonyum kaplamaların porselen dişlere göre ömrü daha uzundur. Ayrıca uygulamanın yapıldığı kişilerin beklentilerine uygun estetik bir görüntüye ulaşmak zirkonyum kaplaması ile mümkündür. CAD/CAM teknolojisiyle daha kusursuz bir gülüş günümüzde hollywood gülüşü ile gülüş estetiğini elde etmek daha hızlı ve kolay olmaktadır.

ZİRKONYUM KAPLAMA NASIL YAPILIR ?

STR DENT Zirkonyum kaplama nasıl yapılır durumu şöyle açıkladı Öncelikle STR DENT DİŞ HASTAHANELERİ A.Ş bünyesindeki zirkonyum diş tedavisi veya estetiği aşamalarını şöyle anlatıldı. hastalarımızın Kurumumuza girdiğinden itibaren protez uzmanları tarafından önerilen estetiklik ve tedavinin avantajları , dezavantajları anlatılmaktadır Ardından protez uzmanlarımız zirkonyum kaplama için sizlere tedavi planı çizecek ve öncelikle diş çürük veya kanal tedavisi olan dişler diş küçültme işlemi olurken uygulanmalıdır. Kesim işlemide bitirildikten sonra ölçü aşamaları gerçekleşir ve diş ölçüleri CAD/CAM cihazı ile ve teknisyenler tarafından zirkonyum dişler işletilmeye başlanır ve ortalama 7 gün içinde en geç tedaviniz bitmiş olmaktadır.

ZİRKONYUM DİŞ YAPIMI GECİKMELERİNİN SEBEPLERİ NEDİR ?

STR DENT şöyle açıkladı Diş HEKİMİ ve Laboratuar aşamalarında gecikmeler sağlanmaktır genelde yanlış diş kesimleri de buna etken olabilmektedir. Protez uzmanlarının kontrolü ve laboratuvar sürecinde diş kliniği veya hastanelerinde bu işlemleri hizmet aşamasında hızlı ve süreç takibi yapılmasıda bir etkendir.

ZİRKONYUM DİŞ AĞRI VE ACI HİSSİ NEDİR ?

STR DENT süreci sizlerle paylaştı kaplamayı uygulamak için var olan diş yapısına kesme işlemi yapacaktır. Bu işlem lokal anestezi altında olacağı için herhangi bir acı ve olumsuz his deneyimlemeyeceksiniz. Kısacası, sağlıklı dişlere veya estetik gülüşe kavuşmanız için uygulayacağımız zirkonyum kaplaması süreci acısız bir uygulama yöntemdir.

ZİRKONYUM KAPLAMA İLE PORSELEN KAPLAMA ARASINDAKİ FARK NEDİR?

STR DENT HASTAHANELERİ A.Ş şöyle öneride bulundu:

Zirkonyum kaplama mı porselen kaplama mı? Bu sorunun cevabı için öncelikle hastanın kaplama işleminden beklentileri önemlidir. STR DENT uzman kadrosu ve dünya çapındaki otoriteler hem kullanışlı olması hem de daha estetik olması bakımından zirkonyum kaplama önerir. Bunun sebebi porselen kaplamalarda metal destek yapısının hem dişin kullanım süresini kısaltması hem de estetik olarak tamamen beklentiyi karşılamamasıdır. Özel fırınlamayla hazırlanan zirkonyum kaplaması profesyonel diş hekimliği uygulamalarımız sayesinde doğal diş minesiyle birebir uyumludur. Tıpkı doğal dişlerdeki gibi ışığı geçirgen özelliği sayesinde zirkonyum kaplamalar doğal dişten ayırt edilemez bir yapıya sahiptir. Zirkonyum kaplamanın özellikle metal destekli kaplamalar sonucunda ortaya çıkacak alerjik reaksiyonları önleme özelliği vardır. Ayriyeten hekim ve teknisyen hazırladığı kaplamalar. Böylelikle dişlerinizde plak birikimi gibi olumsuz sonuçlar gelişmeyecektir. Sonuç olarak zirkonyum diş kaplamaları hem uzun yıllar kullanabileceğiniz hem de doğal diş görüntüsüne kavuşmanızı sağlayacak bir yapıdadır. Zirkonyum yapısı sayesinde diş etinizle uyumlu yepyeni dişlerinizi uzun yıllar bozulmadan kullanacak ve hayalinizdeki gülüşlere kavuşacaksınız.

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMALARI ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?

Dişlere zirkonyum kaplama yapılabilir. Sağlamlık, kalitesi ve estetik görünüm açısından sıklıkla uygulanır. Zirkonyum diş kaplamaları bir çok avantaja sahiptir. Bu dişlerin özellik , avantajları şunlardır:

* Fırınlama işlemlerinden geçirildiği için yapıları oldukça güçlüdür

* Kırılma, çatlama karşı dirençlidir.

* ışığı geçirgen bir yapıya sahiptir.

* Metal yapı yoktur.

* Işığı geçirme sayesinde doğal görünüm sağlar

* Yıllar boyunca güven ile kullanılabilir.

* Sıcak ve soğuk hassasiyeti yoktur.

* ağız kokusunu azaltır ve diş etlerinde renk değişi sağlamaz

* Kendi dişlerinize kıyasla renk değişimine az olmaktadır

* Porselen krona metal destekli olmadığından alerjik reaksiyonların önüne geçilir.

* Parlak ve pürüzsüzdür. Bu nedenle plak diş tartarı birikimine sebep olmaz

  • STR DENT
  • zirkonyum
  • diş tedavisi
Togg Avrupa'da boy gösterecek! Yıl sonu işaret edildi
Togg Avrupa'da boy gösterecek! Yıl sonu işaret edildi

Togg Avrupa'da boy gösterecek! Yıl sonu işaret edildi

Zirve bu sene de değişmedi... Türkiye'nin sanayi devleri belli oldu
Zirve bu sene de değişmedi... Türkiye'nin sanayi devleri belli oldu

Zirve bu sene de değişmedi... Türkiye'nin sanayi devleri belli oldu

Yeni dönemin kapısı aralanıyor! 'Türksat 6A milat olacak'
Yeni dönemin kapısı aralanıyor! 'Türksat 6A milat olacak'

Yeni dönemin kapısı aralanıyor! 'Türksat 6A milat olacak'