• $7,8202
  • €9,2753
  • 482.105
  • 1212.79
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Ocak 2020 Çarşamba 09:31 | Son Güncelleme:

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri sorgulama: Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı!

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri sorgulama: Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı!

Binlerce öğretmen adayının heyecanla beklediği mülakat yerleri açıklandı! Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri 2020 yılında da yoğun ilgi görüyor. Öğretmen atama başvuruları 6 Ocak ve 10 Ocak tarihleri aralığında alındı. 5 Şubat ve 22 Şubat tarihleri aralığında yapılacak olan sözlü sınavların nerelerde gerçekleştirileceği merak ediliyor. Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat yerleri ile ilgili detaylar haberimizde yer alıyor.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri binlerce kişi tarafından heyecanla bekleniyordu. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri belli oldu! Öğretmen atamaları için başvurular 6 Ocak ve 10 Ocak tarihleri aralığında gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı yayınlanan takvim içerisinde belirtilen tarihte sözlü sınav yerleri açıklandı. Haberimiz içerisinde bulunan link üzerinden sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerlerinizi sorgulayabilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT YERLERİ AÇIKLANDI!

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı! Aşağıdaki linkteki bağlantıya tıklayarak mülakat yerinizi sorgulayabilirsiniz.

E-DEVLET SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

MEB GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKATLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sözlü sınavlar, 5-22 Şubat'ta yapılacak, sonuçlar 25 Şubat'ta açıklanacak. Atama tercihleri 9-13 Mart'ta alınacak, sonuçları ise 18 Mart'ta duyurulacak.

Sözleşmeli öğretmenlik başvurularında, adayların atanacakları alanlara göre, 2018 veya 2019'da yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) dikkate alınacak.

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere başvurular elektronik ortamda "https://ilkatama.meb.gov.tr" internet adresinden alınacak. Başvuru onayları, il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacak.

En çok 3 bin 7 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1836 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi ve 1731 kontenjanla İngilizce öğretmenliğine atama yapılacağı bildirildi.

<p>Milli Savunma Bakanlığı, Minyatür Bomba Projesi kapsamında taaruz test atışının başarıyla gerçekl

MSB görüntüleri paylaştı: Minyatür Bomba Projesi başarıyla test edildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gripten ve Kovid-19'dan koruyan besinler

Eski malzemeleri bir kaç değişiklikle bakın ne hale getiriyor