• $ 6,7688
  • € 7,6343
  • 366.799
  • 110022
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
13 Haziran 2019 Perşembe 10:08 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan yeni askerlik düzenlemesini açıkladı! Askerlik sistemi hakkında gelişme

Askerlik düştü mü? Son dakika yeni askerlik düzenlemesi ile ilgili açıklamalar yapıldı. AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada bedelli askerlik ile ilgili konulara değinen Başkan Recep Tayyip Erdoğan “Askerlikte devrim niteliğinde bir reformu hayata geçiriyoruz. Bu, yılların bir beklentisiydi. Bu yılların beklentisini şu anda biz devreye aldık” cümlelerine yer verdi.

Yeni askerlik sistemi ile ilgili son dakika haberleri yakından takip ediliyor. Askerlik düştü mü?Askerlik son durum ne? soruları askerlik görevini yerine getirmek isteyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada yeni askerlik düzenlemesi ile ilgili konuştu.Detaylar haberimizde

BAŞKAN ERDOĞAN, PROFESYONEL EĞİTİM YAYGINLAŞTIRILACAK

Başkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda yeni askerlik sistemine değindi. 

"Askerlikte devrim niteliğinde bir reformu hayata geçiriyoruz. Bu, yılların bir beklentisiydi. Bu yılların beklentisini şu anda biz devreye aldık." ifadelerini kullandı.

Yeni askerlik kanunuyla yükümlülerin yarıya yakınının hemen terhis olacağını, kalanların görevlerine devam edeceğini kaydeden Erdoğan, "Yükümlü askerlikle ilgili sıkıntılar ve ihtiyaçlar varsa çözüm ürütmek, ülkenin yöneticileri olarak bizim asli görevimizdir." dedi.

Erdoğan, "Bu düzenleme bir yandan profesyonel askerliği yaygınlaştıracak, diğer yandan da bu ülkenin tüm evlatlarının temel askeri eğitimden geçmesini sağlayacak bir anlayışla hazırlanmıştır." şeklinde konuştu.

Yeni askerlik sistemi ile ilgili Erdoğan, "Ne ülkemiz sınırları içinde ne de KKTC başta olmak üzere ülkemiz sınırları dışında hiçbir aksaklık yaşanmayacaktır." diyerek, şöyle konuştu:

"Altını çizerek ifade etmek istiyorum, yeni sistemle TSK'de zafiyet oluşacağı iddialarının hiçbir temeli yoktur." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün toplamda 419 bin olan Türk Silahlı Kuvvetleri mevcudunun 200 bine yakını, yani yaklaşık yarısı subay, astsubay, yedek subay, uzman, sözleşmeli er ve erbaş kadrolarındaki muvazzaf personelden oluşmaktadır. Kritik görevlerde, özellikle terörle mücadelede vazife üstlenen tüm birliklerimiz muvazzaf askerlerden teşekkül etmektedir." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Yedek subaylık ve iki yıllık yüksekokul mezunları için bu kanunla gündeme gelen yedek astsubaylık uygulamaları da personel ihtiyacının karşılanmasında önemli bir imkandır." dedi.

Başkan Erdoğan sınırdaki komutanların toplantısına telefonla katıldı

Başkan Erdoğan sınırdaki komutanların toplantısına telefonla katıldı

İstanbul'da muhteşem dolunay manzarası

İstanbul'da muhteşem dolunay manzarası

Kars'ta acıkan boz ayı mahalleye inerek yiyecek aradı

Kars'ta acıkan boz ayı mahalleye inerek yiyecek aradı

Bu kadarına da pes! Denizden çıkanlar şoke etti

Bu kadarına da pes! Denizden çıkanlar şoke etti