• $7,3466
  • €8,9433
  • 436.774
  • 1536.11
05 Aralık 2020 Cumartesi 20:33 | Son Güncelleme:

Son dakika haberleri... Hayvanseverleri isyan ettiren görüntü: Onlarca yavru köpeği çuvala koyup ölüme terk ettiler

Son dakika haberleri... Hayvanseverleri isyan ettiren görüntü: Onlarca yavru köpeği çuvala koyup ölüme terk ettiler
İHA

Bursa'da sokakta kalan hayvanları beslemek için gezen bir grup hayvansever, boş bir arazide çuvala konulmuş onlarca yavru köpeği ölmek üzereyken buldu.

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde boş bir arazide hayvanları beslemek için dolaşan bir grup hayvansever, çuvala konmuş 12 köpek yavrusunu ölmek üzereyken buldu.

İHA'da yer alan habere göre, İnegöl’de ikamet eden ve hayansever dostu olarak tanınan Hatice Terkenli bir grup arkadaşıyla sokak hayvanlarını beslemek için gezdiklerinde Yenişehir ilçesi Ayaz mahallesi yakınlarındaki boş bir arazide çuvallardan sesler geldiğini fark ettiler.

Hayvan severler çuvallara yaklaştıklarında ağızlarının bağlı olduğu ve köpek seslerinin geldiği gördüler. Hemen bir bıçakla çuvalları kesen duyarlı vatandaşlar ölmek üzere olan yavru köpekleri kurtardı. Kurtarılan köpekler ihbar üzerine gelen İnegöl Belediyesi Hayvan Barınağı ekipleri tarafından alınarak tedavileri yapılmak üzere götürüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Terkenli şunları söyledi: "Hayvanları beslemek için geldik ama gördüğümüz manzara karşısında resmen kanımız dondu. Ben mama verirken bir diğer arkadaşımız çuvalların kıpırdadığını gördü. Baktığımızda canlı bir şekilde ağzı bağlanmış bir şekilde hayvanları buraya bırakmışlar. Buradan sesleniyorum lütfen bu vicdansızları kansızları görenler yetkililere ihbar etsin"

<p>Sefirin Kızı'na transfer olan Tuba Büyüküstün neden bu kadar konuşuldu?</p><p>Rahatsızlığı sebebi

Haftanın Magazin Başlıkları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kutup ayılarını görüntülemek istedi, az daha canından oluyordu!

Mehmetçik yeni kamuflajlarıyla görev başında