• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
30 Aralık 2020 Çarşamba 08:01 | Son Güncelleme:

Son dakika haberleri... Anneleri yerine bir başkasını defnettiler: Hastanede şaşkına çeviren karışıklık

Son dakika haberleri... Anneleri yerine bir başkasını defnettiler: Hastanede şaşkına çeviren karışıklık
DHA

Tekirdağ'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Fatma Patan, çocukları tarafından defnedildi. Defin işlemlerinden bir süre sonra aile üyeleri hastaneden aldıkları telefon ile şaşkına döndü. Anneleri yerine başka bir kişinin defnedildiği açıklanan aileye annelerinin bugün vefat ettiği söylendi.

Tekirdağ’da koronavirüs nedediyle tedavi gören Fatma Patan hayatını kaybetti. Hastane tarafından çocuklarına teslim edilen cenaze, bugün Sakarya’da toprağa verildi.

DHA'da yer alan habere göre, özel bir hastanede koronavirüs tedavisi gören Fatma Patan’ın, Sakarya’nın Karasu ilçesinde yaşayan çocuklarına, dün annelerinin vefat ettiği haberi verildi. İşlemlerin ardından Tekirdağ’dan Sakarya’ya getirilen cenaze, bugün Karasu ilçesi Yenimahalle Mezarlığı'nda defnedildi. Defin işleminden yarım saat sonra aldıkları telefonla Patan’ın çocukları neye uğradığını şaşırdı. Defnettikleri kişinin bir başkası olduğunu öğrenen çocuklarına, annelerinin bugün vefat ettiği söylendi. Bunun üzerine savcılık talimatı doğrultusunda mezar tekrar açılarak defnedilen cenaze çıkartılıp gasilhaneye gönderildi. Cenazenin asıl sahipleri Tekirdağ’dan Sakarya’ya doğru yola çıkarken, Fatma Patan’ın cenazesi ise Sakarya’ya gönderildi.

Fatma Patan’ın ailesi duruma tepki gösterdi. Patan’ın kızı Elif Usta, “Biz cenazeyi defnettikten yarım saat sonra bize bir haber geldi, anneniz öldü diye. Yani morgda karışmasını anlarım ama ölmüş ve canlı bir insan nasıl karışır? Cenazenin asıl sahiplerine de günah, bakın gömdük, sonra çıkardık. Kimsenin içi yanmasın, bu hastane bize daha önce de bazı sorunlar çıkardı. Burada bir şey var, bunlar incelensin ve kimse yanmasın” dedi.


Haberin Özeti

Tekirdağ'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Fatma Patan, çocukları tarafından defnedildi. Fakat daha sonra hastaneden bir telefon alan aile üyeleri, duydukları karşısında şaşkına döndü.

YAŞANANLAR
• Defnettikleri kişinin bir başkası olduğunu öğrenen çocuklarına, annelerinin bugün vefat ettiği söylendi.
• Bunun üzerine savcılık talimatı doğrultusunda mezar tekrar açılarak defnedilen cenaze çıkartılıp gasilhaneye gönderildi.
• Fatma Patan'ın kızı Elif Usta, yaşananlara tepki göstererek "Yani morgda karışmasını anlarım ama ölmüş ve canlı bir insan nasıl karışır?" dedi.
<p>Özel harekat polislerinden oluşan Taktik Su Altı Operasyon Grup Amirliği, su altı ve üstünden düz

Suyun altında da 'özel harekat'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Haftanın yalanları

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray... Beşiktaş'ta yüzler gülüyor