• $9,5205
  • €11,0685
  • 547.888
  • 1510.41
21 Mayıs 2021 Cuma 15:32 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi: Whatsapp'ın Türkiye kararı bulmacaya döndü: Görüşmeye devam ediyoruz

Son dakika haberi: Whatsapp'ın Türkiye kararı bulmacaya döndü: Görüşmeye devam ediyoruz

WhatsApp'tan yapılan son dakika Türkiye açıklamasına göre, "Güncellemenin Türkiye'yi kapsamayacağına dair kesin bir kararımız henüz bulunmuyor" ifadeleri kullanıldı.

WhatsApp'ın Türkiye dahil bazı ülkelerde önce 8 Şubat'ta yürürlüğe gireceğini duyurduğu ancak kamuoyunda oluşan yoğun tepkiler nedeniyle 15 Mayıs'a ertelediği güncellemenin Türkiye'de yürürlüğe girip girmeyeceği bulmacaya dönüştü.

Habertürk'ün haberine göre, WhatsApp'tan "Güncellemenin Türkiye'yi kapsamayacağına dair kesin bir kararımız henüz bulunmuyor. Atılacak adımlar için ilgili makamlarla görüşmeye devam ediyoruz ve herkes için güvenlik ve gizlilik esaslı iletişim sağlamak konusundaki kararlığımızı koruyoruz." açıklaması yapıldı.

Açıklamada "Güncellemenin Facebook ile veri paylaşımı haklarını genişletmediğinin ve kullanıcılarımızın arkadaşlarına veya ailelerine yolladığı kişisel mesajların gizliliğini etkilemediğinin altını çizmek isteriz. Güncellememizi tüm dünyada kademeli olarak hayata geçirmeye devam ediyoruz. Ayrıca dünya genelinde, güncelleme onayına sunulan kullanıcıların çoğunluğunun güncellemeyi kabul ettiğini belirtmek isteriz." ifadesi kullanıldı.

REKABET KURUMU: TÜRKİYE'DE YÜRÜRLÜĞE GİRMEYECEK

Son dakika haberi: Rekabet Kurulu'ndan WhatsApp açıklaması

Rekabet Kurumu, WhatsApp'ın güncellemesinin onaylayanlar dahil olmak üzere Türkiye'de yürürlüğe girmeyeceğini bildirdi. Kurum'dan yapılan açıklamada 'Rekabet Kurumu tarafından alınan tedbir kararı ve yapılan incelemeler sonrasında WhatsApp tarafından veri paylaşımını içeren söz konusu güncellemenin, onaylayan kullanıcılar dâhil olmak üzere, Türkiye'deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir.' denildi.

  • whatsapp
  • whatsapp türkiye
  • whatsapp gizlilik
<p>Saç ekiminde ekilen saçların daha canlı olması için  yeni bir teknoloji geliştirildi. Saç ekimi ö

Koronavirüs nedeniyle dökülen saçlara oksijen tedavisi

Dünyada ilk kez üretildi! Türk mühendis ''gücü çevirdi'' ambargoyu aştı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Ekim 2021)

Gizli kasa her şeyi değiştirdi! Tadilat sırasında şans eseri bulundu