• $ 6,7744
  • € 7,3117
  • 356.884
  • 91627.1
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Manisa'da deprem oldu! Deprem İzmir, Balıkesir ve Bursa'da da hissedildi

Manisa'da 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 05.43'te merkez üssü Akhisar olan 4,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Çok geniş bir alanda etkisini gösteren deprem İzmir, Balıkesir ve Bursa'da da hissedildi. Twitter'da #izmirdeprem hastagi TT olurken, deprem vatandaşları uykusundan uyandırdı. Manisa Valiliği depremle ilgili açıklama yaptı. Manisa'nın Akhisar ilçesinde meydana gelen depremin ardından başlatılan hasar tespit çalışması devam ediyor.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 05.43'te 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan veriye göre, deprem, yerin 7 kilometre derinliğinde oluştu. Deprem, Manisa'nın yanı sıra İzmir'de de hissedildi.

ARTÇI SARSINTILAR SÜRÜYOR

Manisa'nın Akhisar ilçesinde, meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar da sürüyor. Akhisar'da gerçekleşen 4.8 büyüklüğündeki depremin ardından büyüklükleri 3,7 ile 1.6 arasında değişen 20 artçı sarsıntı yaşandı.

MANİSA VALİLİĞİNDEN 4.8 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Manisa Valiliği, merkez üssü Akhisar ilçesi olan 4,8 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını açıkladı.

Bir aydır deprem fırtınası yaşayan Manisa, bugün sabaha da depremle uyandı. Saat 05.43'te merkez üssü Akhisar ilçesi Karabörklü Mahallesi olan 4,8 büyüklüğündeki bir deprem meydana geldi. Depremle ilgili bir açıklama yapan Manisa Valiliği, depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını duyurdu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”24.02.2020 tarihinde saat 05.43'de merkez üssü Akhisar ilçesi olan 4,8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. An itibari ile depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır”

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Manisa'nın Akhisar ilçesinde meydana gelen depremin ardından başlatılan hasar tespit çalışması devam ediyor. 

Alınan bilgiye göre, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, saat 05.43'te merkez üssü Akhisar olan 4,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede hasar tespit çalışması başlattı. 

Kırkağaç ilçesine bağlı Karakurt, İlyaslar, Alifakı, Bostancı, Gebeler, Hamitli mahalleleri ile Akhisar'ın Musalar, Karabörklü, Selçikli ve Gökçeahmet mahallelerine giden ekipler binaları inceledi.

Karakurt Mahallesi'nde yaşayanlar, eğitim öğretimin çadır ya da konteyner sınıflarda yapılmasını talep etti. 

Mahalle sakinlerinden Gülseren Sürer, çocuklarının eğitime çadırda devam etmesini istediklerini dile getirdi.

Mehmet Özçetin ise üst üste meydana gelen deprem nedeniyle evlerinin hasar gördüğünü vurguladı.

 


Vefa ekiplerinden Siverekli tartıcı çocuğun ailesine destek

Vefa ekiplerinden Siverekli tartıcı çocuğun ailesine destek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Evde 65 yaş üstü grubunu mutlu etmenin yolları

Burası İzlanda değil Türkiye! Havadan görüntülendi