• $7,4686
  • €9,0566
  • 442.103
  • 1565.01
04 Ocak 2021 Pazartesi 09:21 | Son Güncelleme:

Son Dakika Haberi... Fikri Sağlar'ın başörtüsüne yönelik skandal sözlerine soruşturma

Son Dakika Haberi... Fikri Sağlar'ın başörtüsüne yönelik skandal sözlerine soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, katıldığı televizyon programında, sarf ettiği sözleri nedeniyle eski CHP Milliletvekili Fikri Sağlar hakkında, 'Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik' veya 'Aşağılama' suçundan, re'sen soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fikri Sağlar hakkında, "türbanlı hakim" açıklaması nedeniyle halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçundan soruşturma başlattı.

AA'da yer alan haberde başsavcılıktan yapılan açıklamada, Fikri Sağlar'ın 30 Aralık'ta bir televizyon kanalında "Türbanlı hakim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkum var. Bazıları militanca ve ideolojik takılıyor, bununla mücadele edilmeli." şeklinde sözler sarf ettiği belirtildi.

Sağlar'ın bu ifadeleri nedeniyle Türk Ceza Kanunu'nun 216. maddesi kapsamında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlatıldığı kaydedildi.


Haberin Özeti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, katıldığı televizyon programında, sarf ettiği sözleri nedeniyle eski CHP milletvekili Fikri Sağlar hakkında re'sen soruşturma başlattı.

DETAY
• Sağlar hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "aşağılama" suçlarından soruşturma başlatıldı.

ARKA PLAN
• Eski CHP milletvekili Fikri Sağlar, katıldığı bir programda başörtülülerle ilgili skandal ifadeler kullanarak, "Türbanlı hâkimin karşısına çıktığımda adaleti sağlayacağından kuşkuluyum." demişti.
<p><strong>'Reformlar kamuoyuna sunma aşamasına geldi'</strong></p><p><strong>BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖNE

19 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Engelli ve yaşlılara aşı uygulanmaya başladı

Gediz Deltası'nda kış kuşları kayıt altına alınıyor