• $8,15
  • €9,7303
  • 453.435
  • 1375.91
17 Aralık 2020 Perşembe 16:53 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi... FETÖ'cü Zekeriya Öz'ün Dubai tatilinin perde arkası: Duyulmasını istememiş

Son dakika haberi... FETÖ'cü Zekeriya Öz'ün Dubai tatilinin perde arkası: Duyulmasını istememiş

Terör örgütü FETÖ'ye yönelik soruşturmalar devam ederken bir son dakika gelişmesi gündeme damga vurdu. Firari savcı Zekeriya Öz'ün çok konuşulan "Dubai tatili"nin perde arkası ortaya çıktı. Söz konusu tatil masraflarını karşılayan iş insanı Halil İbrahim Demirhan'ın çarpıcı ifadelerine göre; Zekeriya Öz, kamuoyunun tatil meselesini öğrenmesini istememiş.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 17 Aralık darbe girişimine yönelik yeni ayrıntılar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. O süreçte en çok konuşulan konuların başında firari savcı Zekeriya Öz'ün Dubai tatili geliyordu. Masraflarını karşılayan iş insanı Halil İbrahim Demirhan tatilin perde arkasını ve sonrasında yaşananları anlattı.

TRT Haber'de yer alan habere göre; Demirhan, Zekeriya Öz ile Erzurum yolculuğu sırasında arkadaşları vasıtasıyla çalıştığını tanıştığını şu sözlerle dile getirdi:

"Odadan aşağı indim baktım aşağıda tavla oynuyor birileri ile. Bak dedi, ben seni arayacağım. Eğer sen benim ofisime gelmezsen polis zoruyla aldırırım. Seni çağıracağım Çağlayan'a dedi. Ondan sonra birkaç gün sonra beni telefonla çağırdı."

"AİLEMLE BENİ DUBAİ'YE GÖTÜR"

Demirhan, Öz'ün Dubai tatilini Çağlayan'daki makam odasında teklif ettiğini öne sürdü.

"Çağlayan'a gittim. Adamda beni direk içeri aldı. Yakında beni ailemle birlikte Dubai'ye götüreceksin. Orada ağırlayacaksın senin misafirin olacağız sen ağırlayacaksın bizi dedi. Ben de tamam dedim hemen orada otel rezervasyonlarını yaptım. Yedi yıldızlı dört dörtlük, harika en güzel odalar... Uçağın kapısından araçlarla aldırdım."

DUYULMASINI İSTEMEMİŞ

17 Aralık kumpasıyla çok sayıda iş adamı gözaltına alındı. Demirhan'a göre, Zekeriya Öz, Dubai tatilinin kamuoyunda duyulmasından endişeliydi.

"Zekeriya Öz'ün yanına gittik. Tavla oynarken benim aklımda yokken bu bedava Dubai tatili parlar mı acaba, öyle bir şey olur mu dedi. Böyle bir durum oluştu. O tatilden korkuyordu acaba bir sıkıntısı olacak mı diye."

Fetullahçı Terör Örgütü, firari savcının Dubai tatilinin basına sızmaması için Halil İbrahim Demirhan'a tehditte de bulunmuş.

"Şerif Ali Tekalan ben tanımıyorum kim olduğunu. Geldi dedi ki, bunlar birkaç kişi ile geldiler adamları ile. Dediler ki; Bak senin için iyi olmaz bu hükümet gidici biz geliciyiz."

Zekeriya Öz 17 Aralık kumpasının ardından meslekten ihraç edildi.

FETÖ üyesi Öz hakkında çok sayıda dosya kapsamında yakalama kararı bulunuyor. 


Haberin Özeti

FETÖ'nün firari savcısı Zekeriya Öz, 17 Aralık kumpasından 2 ay önce, gözaltına aldırdığı iş adamlarının parasıyla Dubai'de tatil yaptı. O tatilin masraflarını karşılayan iş adamı Halil İbrahim Demirhan yaşadıklarını ilk kez anlattı.
• "Bana 'Seni Çağlayan'daki ofisime çağıracağım, gelmezsen polis zoruyla aldırırım' dedi."
• "Çağlayan'a gittim. 'Yakında beni ailemle birlikte Dubai'ye götüreceksin. Orada ağırlayacaksın senin misafirin olacağız' dedi. Ben de tamam dedim, hemen orada otel rezervasyonlarını yaptım. Yedi yıldızlı, dört dörtlük."
• "Daha sonra 'Bu bedava Dubai tatili parlar mı acaba?' dedi. O tatilden korkuyordu, acaba bir sıkıntısı olacak mı diye."
<p><strong>LİDER BEŞİKTAŞ YOLUNA KAYIPSIZ DEVAM EDERKEN, RAKİPLERİ FENERBAHÇE VE GALATASARAY'LA DA F

BB Erzurumspor - Beşiktaş Maç Yorumu

Sahur sofranızda bunlar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Düzce'de denizin bir kısmı kahverengiye dönüştü