• $7,3589
  • €8,9342
  • 439.717
  • 1498.32
06 Ocak 2021 Çarşamba 17:05 | Son Güncelleme:

Eski kimlikle KKTC'ye gidilemeyecek

Eski kimlikle KKTC'ye gidilemeyecek
DHA

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 30 Haziran 2021 tarihi itibarıyla eski kimlikle KKTC'ye gidilemeyecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gidecek olan Türk vatandaşların, 30 Haziran 2021 tarihinden sonra eski nüfus cüzdanıyla Türkiye'den çıkış yapamayacağını açıkladı.

DHA'da yer alan habere göre; EGM'den yapılan açıklamada, sahteciliği kolaylıkla yapılabilen ve taklit edilebilen eski tip nüfus cüzdanlarının yerine 02 Ocak 2017 tarihinden itibaren güvenlik özellikleri yüksek, taklidi güç ve biyometrik verilerle desteklenmiş yeni tip kimlik kartlarının üretildiği hatırlatıldı. 

Açıklamada, "Hudut kapılarımızdan ülkemize giriş ve çıkış işlemlerinde yapılan incelemelerde, eski tip nüfus cüzdanları ile geçişlerin devam etmesinin büyük bir güvenlik zafiyeti oluşturduğu, başta terör örgütleri olmak üzere birçok suç örgütü üyelerinin söz konusu nüfus cüzdanlarında sahtecilik yapmak suretiyle yurt dışına çıkış yapmaya çalıştıkları tespit edilmiştir.

Bu itibarla, 30 Haziran 2021 tarihi itibarıyla KKTC'ye çıkış yapacak Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile ülkemizden çıkış işlemlerinin sonlandırılacaktır" denildi.

<h3>Akşam Gazetesi Spor Editörü Şafak Gözmen maçı, AKŞAM TV izleyenleri için yorumladı.</h3>

Başakşehir-Trabzonspor maç yorumu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları