• $7,4453
  • €8,9958
  • 437.269
  • 1524.49
18 Mayıs 2020 Pazartesi 22:38 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi: Bayramda kaç gün sokağa çıkma yasağı olacak? Bayram'da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Son dakika haberi: Bayramda kaç gün sokağa çıkma yasağı olacak" Bayram'da sokağa çıkma yasağı olacak mı"

Tüm Türkiye'nin beklediği Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası sokağa çıkma yasağı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kontrollü sosyalleşme ile ilgili alınan yeni kararları açıklayan Erdoğan, camiler ve okullarla ilgili de detaylara değindi. Peki, Bayramda kaç gün sokağa çıkma yasağı olacak? Bayram'da sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte yanıtı...

Bayramda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı binlerce vatandaş tarafından merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, okulların ve camilerin açılacağı tarihle ilgili detayları da vatandaşlarla paylaştı. Peki, Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak? İşte Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar...

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLAYACAK VE KAÇ GÜN OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası sokağa çıkma yasağı ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Başkan Erdoğan: "23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak" dedi. Buna göre sokağa çıkma yasağı 23 Mayıs Cumartesi günü başlayacak ve 26 Mayıs Salı gecesi sona erecek.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Bilim Kurulu'nun hassasiyetleri çerçevesinde şekillendirilen normalleşme takviminin gelişmelere göre sürdürüleceğinin altını çizen Erdoğan, bu haftaki Kabine Toplantısı'nda kararlaştırılan yeni normalleşme adımlarını şöyle sıraladı:

"Tüm sektörlerde ilgili normalleşme planının hayata geçirilmesinde dikkat edilecek hususları içeren rehberler yayımlandı. İş yerlerinin girişlerine çalışma saati, kullanım alanı ve aynı anda içeride bulunabilecek müşteri sayısını gösteren kapasite bilgisi afişleri asılacaktır. Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum. Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecek. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecektir. 15 ilimiz için geçerli olan şehirlerarası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır. Cezaevlerinde bir süredir yapılmayan kapalı görüşleri, belirli sınırlandırmalar ve tedbirler eşliğinde haziran ayı itibarıyla yeniden başlatıyoruz. Aynı şekilde açık cezaevlerinde olup da salgın sebebiyle izne gönderilmiş bulunan 60 bin mahkumun mayıs sonunda dolan izin süreleri 2 ay süreyle uzatılmıştır. 29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte öncelikle valilikler ve müftülükler tarafından belirlenen şartları uygun camilerden başlayarak camilerimizi ibadete açıyoruz. Bir süre camilerimizde sadece öğlen ve ikindi vakitlerinde cemaatle namaz kılınacak, diğer vakitlerde bireysel ibadet uygulaması sürecektir. Tabii ki bu cemaatle namazı yine kurallar içerisinde ifa edeceğiz."

Erdoğan, "Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okulların eğitim-öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Yeni eğitim-öğretim yılı önümüzdeki önümüzdeki eylül ayında başlayacaktır. Bakanlığımızın yaz aylarındaki kurs ve benzeri faaliyetleriyse kendi takviminde devam edecektir. Üniversitelerle ilgili duyuruyu YÖK zaten daha önce yapmıştı. Kreşler ve gündüz bakımevleri 15 Haziran'da faaliyete geçecektir." dedi.

<p>Türk savunma sanayisi şirketi HAVELSAN kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer risklerin tespi

İHA'lara 'milli' dokunuş: Kimyasal riskleri de tespit edecek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyonluğa inanmış

Haftanın yalanları